FUTSAL EURO 2016: Srbija - Rusija!

"Orlovi" dobili rivala u polufinalu Evropskog prvenstva.

FUTSAL EURO 2016 polufinale: Srbija - Rusija! Izvor: MN PRESS

U četvrtak od 18.30 u polufinalu Evropskog prvenstva u futsalu, koje se održava u Beogradu, u Areni će se sastati Srbija i Rusija!

Rusi su u utorak u trećem četvrtfinalnom duelu savladali Azerbejdžan 6:2 (2:1) i izborili se za meč sa "orlovima", koji su dan ranije bili bolji od Ukrajine golom u poslednjoj sekundi za 2:1.

Poslednjeg polufinalistu, koji će na megdan Španiji, dobićemo posle utakmice Italija - Kazahstan koja se igra od 21.00.

Rusko-brazilska kombinacija je protiv Azerbejdžana opravdali ulogu favorita. Brzom i ofanzivnom igrom nagovestili su da "orlove" čeka težak posao. Od početka su bili ofanzivniji i opasniji po gol rivala, što su umeli da pretvore u golove.

Utakmica je odigrana pred 2.205 gledalaca.

Sergej Abramov je u 7. minutu precizno šutirao sa distance, iz prve, posle uigrane akcije za vođstvo Rusije. Izjednačenje je doneo Brazilac Augusto, koji je u 8. minutu iskoristio loše postavljenu odbranu ruskog tima i na dodavanje iz auta postigao pogodak.

Nerešen ishod nije dugo potrajao, jer je u 15. minutu Romulo udarcem glavom vratio prednost svojoj ekipi. Bila je to odlično izvedena akcija iz kornera.

Po povratku sa odmora "baćuške" su brzo postigle još dva gola, a učinili su to Robinjo u 25. i ponovo Abramov, u 26. minutu. Augusto je svojim drugim golom u 29. minutu uspeo da smanji razliku, opet posle greške u odbrani Rusije što se nadamo da će koristiti i naši igrači,  međutim, nisu mogli reprezentativci Azerbejdžana da izbegnu poraz.

Eder Lima je u poslednjih minut i po postigao dva gola za konačnih 6:2.

Ubedljiva pobeda Rusije, međutim, videćemo kako će se snaći u četvrtak pred punom Arenom i silno motivisanom ekipom Srbije.