Levandovski u paklenoj formi!

Od kada su Nemci nastavili da se bave fudbalom, a večeras je na redu bio Kup, Poljak je dao šest od sedam golova Bajerna u 2016. godini.

Ova, 2016. godina, ako se ovako nastavi, mogla bi da bude godina Roberta Levandovskog.

Mada, u mnogo čemu bila je i prethodna, pa nije Poljak izabran ni među trojicu finalnih kandidata za FIFA "Zlatnu loptu".

Ali, on očigledno ne mari. Od kada su Nemci nastavili sa fudbalom, sredinom januara ove godine, Levandovski je dao šest od sedam golova Bajerna u svim takmičenjima.

Dva Hamburgu, dva Hofenhajmu u Bundesligi i večeras dva drugoligašu Bohumu u meču četvrtfinala Kupa Nemačke. Igrao se jedan meč, na terenu slabije rangirane ekipe (Bohum igra Cvajtu), a konačan rezultat bio je:

Pobednik: 1.000.000 (7.549.000)

*napomena: Svaki učesnik Kupa Nemačke, koji izađe na teren, dobija 10.000 evra na ime reklama koje se došivaju na dresu u tom takmičenju, a to su firme sponzori Nemačke fudbalske federacije.

Između dva pogotka Levandovskog, među strelce "ugurao" se Tijago Alkantara, koji je pogodio mrežu na pas dvostrukog asistenta Tomasa Milera, inače igrača koji je promašio i penal u finišu prvog poluvremena, kada je zbog profi faula isključen Čeh Jan Šimunek.

Zanimljivo, Šimunek je ušao u igru u 29. minutu kada se povredio Timo Petrel, a morao je van i pre kraja prvog poluvremena.

Sa desetoricom, bivši bundesligaš Bohum odolevao je u nastavku, mada ni tim Pepa Gvardiole nije zapinjao u periodu godine tokom kojeg već svi polako razmišljaju o osmini finala Lige šampiona i mečevima sa Juventusom.

Bajern će ime protivnika u polufinalu (takođe se igra jedan meč, 19. ili 20. aprila) saznati na žrebu sutra, kada će kuglice izvlačiti sjajni golman novih prvaka Evrope u rukometu, reprezentacije Nemačke, Andreas Volf.

Pored kuglice sa imenom Bajerna, tu će biti i Borusija Dortmund, Verder Bremen i – Herta Berlin, koja je ranije u sredu eliminisala kao gost još jedan klub iz Cvajte, Hajdenhajm. Bilo je 2:3, uz dva gola Vedada Ibiševića.

Fudbaleri Herte iz Berlina plasirali su se u polufinale nemačkog Kupa, prvi put posle 35 godina!

Dortmund ima dva poraza u finalima zaredom, prvo od Bajerna pre dve sezone, a onda i od Volfsburga u poslednjoj utakmici Jirgena Klopa u žuto-crnom, kada je u Berlinu, na Olimpijaštadionu, bilo 3:1 za "vukove".

Berlin je, inače, domaćin finala Kupa od 1984. godine, kada se igralo finale u Frankfurtu.

Kad smo kod Levandovskog, da pomenemo i da je on večeras postigao 28. i 29. gol ove sezone na 31. utakmici, uz četiri asistencije!

U jedinom meču od nastavka šampionata u kojem Poljak nije postigao gol, Bajern nije ni pobedio. Bio je to duel sa Bajerom iz Leverkuzena, u gostima, u prošlom kolu Bundeslige – 0:0.