FA kup: Penali, drama, znamo sve učesnike 5. runde

Dvadesetak minuta igre delilo je igrače Peterboroa od velikog podviga i plasmana u osminu finala FA kupa, gde se, ipak, plasirao samo jedan trećeligaš, Šrezburi Taun.

Peterboro je na krcatom ABAX stadionu vodio do 71. minuta u reprizi 4. runde najstarijeg takmičenja na svetu, ali je škotski veteran i bivši as Mančester junajteda, Daren Flečer, izjenačio na 1:1 i doneo Vest Bromvič Albionu produžetke, u kojima nije bilo golova.

Presudiliu su penali, više staloženosti, veštine i koncentracije imali su gosti, koji su postali poslednji, 16. učesnik naredne runde takmičenja, zakazane za 20. februar:

Peterboro – VBA 1:1 (1:0), posle produžetaka 1:1, penalima 3:4.

Peterboro, koji igra pred 15.000 vernih navijača u Ligi 1, u sezoni 1964/65 igrao je četvrtfinale FA Kupa, a naredne sezone polufinale Liga kupa i to su, do danas, najveći uspesi ovog malog kluba.

Večeras su preko dvojice "klinaca", asistenta Lija Engola i strelca Džona Tejlora prišli na dva koraka od najvećeg podviga u 135 godina starom takmičenju, ali nisu izdržali do kraja. Igrali su potpuno ravnopravan fudbal sa ekipom Tonija Pjulisa, VBA je neretko morao da se žestoko brani, ali su momci iz Birmingema na kraju pronašli način da izjednače i izbore penale.

Odlučujući promašaj delo je asistenta Engola, a pogodak za konačan prolaz dalje postigao je Džejms Čester u petoj seriji za 3:4.

Takmičenje u FA kupu počelo je 736 timova, a pobednik takmičenja (Arsenal ima dva uzastopna trijumfa) zaradiće ukupno 15.132.000 funti.