Zvezda poražena od Urala

Fudbaleri Crvene zvezde odigraće danas dve poslednje utakmice na pripremama na Kipru, a u prvoj su poraženi od Urala.

Pripreme su na samom kraju, već naredne nedelje se nastavlja Superliga!

Nakon što su u petak odradili finalni trening na Kipru fudbaleri Crvene zvezde imaće i poslednje dve pripremne utakmice pred nastavak sezone u domaćem šampionatu, u kome crveno-beli "brane" prednost od 25 bodova u odnosu na najbliže konkurente.

Trener Miodrag Božović će tako u subotu testirati dve ekipe.

Prva "garnitura" svoj meč je igrala od 11 časova sa Uralom, dok je drugi meč dana nešto kasnije na programu, a u njemu će šansu dobiti rezervisti.

Crveno-beli su u gotovo najjačem sastavu poraženi od ruskog Urala 2:1, iako su u drugom poluvremenu imali šanse da dođu i do prednosti, ali je slobodan udarac u 83. minutu presudio da Zvezda pretrpi i prvi poraz na pripremama.

Crvena zvezda: Kahriman, Petković, Luković, Edson, Ibanjez, Le Talek, Donald, Grujić, Katai, Srnić i Vieira.

Prvi deo igre je završen bez golova, a u nastavku je Zvezda povela preko Slavoljuba Srnića, ali je pogodak ipak poništen zbog ofsajda. Samo tri minuta kasnije Ural je došao do prednosti preko Danceva.

Zvezda je tada zaigrala bolje i nakon presečenog pasa Mičela Donalda, Holanđanin je uposlio Uga Vijeiru koji je lako doneo izjednačenje.

Zvezda je ređala prilike preko Srnića i Damijena le Taleka, Božović je "osvežio" sastav uvođenjem Miloša Stojanovića, Orlandića i Babunskog, ali je slobodan udarac Azeveda u 83. minutu doneo pobedu ruskoj ekipi.

UŽIVO:

- Ural vodi! Zvezda je imala šanse preko Le Taleka i Srnića, ali su Rusi došli do prednosti...

- Crvena zvezda kao da je mnogo bolje zaigrala u drugom poluvreme, uprkos golu koji su primili, pa je Holanđanin Mičel Donald presekao pas odbrane Urala i asistirao Ugu Vijeiri za izjednačenje.

- Ural odmah odgovara i tri minuta kasnije postiže gol preko Danceva. U toku je 53. minut.

- Crvena zvezda je povela preko Slavoljuba Srnića, ali je njegov pogodak poništen zbog ofsajda.