Liverpul "ponizio" Vilu, pogodio i Staridž!

"Redsi" su ove sezone imali problema sa efikasnošću, ali su zato sve promašaje naplatili protiv Aston Vile, koja je još jednom potvrdila da "joj se ide" iz društva najboljih.

Između dva nedeljna derbija, koja bi mogla da odluče ko će biti prvak Engleske, igrao se susret između Aston Vile i Liverpula koji je po svoj prilici trebalo da bude utakmica na koju će svi brzo zaboraviti ili preskočiti...

...ali se desilo baš suprotno.

Fudbaleri Liverpula su na gostovanju u Birmingemu prosto ponizili Aston Vilu rezultatom 6:0 (2:0), i tako produbili agoniju navijača ovog tima, pa je po svoj prilici Vila najveći kandidat da od naredne sezone igra u Čempionšipu.

Liverpul je već u 16. minutu poveo 1:0 preko povratnika u tim Danijela Staridža, a Filipe Koutinjo je upisao svoju prvu od dve asistencije. Svega desetak minuta kasnije Džejms Milner je povećao na 2:0, i već tada je delovalo da je ASton Vila tim koji se predao.

"Redsi" su "namirisali krv" u nastavku i samo pogađali šanse koje su stvarali, a nisu imali preterano veliki otpor Vile, čiju su defanzivci često nemo to posmatrali i jedva čekali da se utakmica završi. Ili sezona...

Roberto Firmino je za Džana dodao u 58. minutu, da bi posle toga Danijel Staridž uz ovacije napustio teren i to bez povrede!

Stardidž nije ni obukao jaknu i seo na klupu, a Divok Origi je iskoristio kontru i dobar pas Kutinja iza štopera Aston Vile, a Belgijanac je rutinski završio odličnu akciju.

Natanijel Klajn je u 65. minutu iskoristio "haos" pred golom i postigao peti gol, a štoper Kolo Ture je u 71. minutu postavio i konačan rezultat.

Vila je imala dobru priliku preko Sinklera, ali ni to "nije ušlo"...