Bajern u Augzburgu igrao za Badštubera...

...i naravno slavio u bavarskom derbiju protiv Augzburga (1:3) u posljednjoj utakmici 21. kola Bundeslige.

Derbi njemačke pokrajine Bavarske između Augsburga i Bajerna očekivano je pripao minhenskom klubu pogocima poljskog golgetera Roberta Levandovskog, koji je preuzeo lidersku poziciju na listi strijelaca (21) i Tomasa Milera, a čast domaćih u finišu je spasio Raul Bobadilja.

Ekipi Pepa Gvardiole je ovo bio 18. trijumf u sezoni i ponovo je razlika u odnosu na drugoplasiranu Borusiju Dortmund "skočila" na ogromnih osam bodova.

Gosti su na teren stadiona "WWK Arena" stigli u majicama s natpisom "Wir sind bei dir du schaffst es wieder", u slobodnom prevodu (Mi smo s tobom i možeš ponovo), aludirajući na Holgera Badštubera, koji je na posljednjem treningu doživio prelom skočnog zgloba i biće van stroja naredna tri mjeseca.

Podršku su uputili i navijači Bajerna... OVDJE pročitajte više

Poslije uvodnog ispitivanja snaga i nešto mirnije igre, praktično u svom drugom kontaktu s loptom u 15. minutu Robert Levandovski je ponovo pokazao kakav je majstor.

Dobio je loptu u šesnaestercu, varkom tijela izbacio čak trojicu defanzivaca Augzburga i pogodio suprotan ugao domaćeg gola - 0:1.

Sedam minuta kasnije, poslije akcije Filipa Lama, Levandovski je ponovo šutirao sa ivice šesnaesterca, ali ovog puta je bio za malo neprecizan.

Do odlaska na odmor, tim Pepa Gvardiole je kontrolisao igru i reklo bi se sa "pola snage" čekao šansu da udvostruči prednost i praktično "riješi" utakmicu. Najbolju priliku imao je u 45. minutu Daglas Kosta, kojem je slobodan udarac odbranio golman Marvin Hic.

Švajcarski čuvar mreže bio je opet na visini zadatka već početkom nastavka kad je opet zaustavio šut Daglasa Koste, ali ništa nije mogao da učini u 62. minutu poslije sjajne dubinske lopte Tijaga Alkantare.

Za egzekuciju se postarao ponovo Levandovski!

Bio je ovo 21. pogodak poljskog golgetera u Bundesligi kojim je na liderskoj poziciji liste strijelaca prestigao napadača Borusije iz Dortmunda Pjer Emerika Obamejanga.

Dakle gol po meču, zaista impresivno!

Tačku na sigurnu pobjedu Bajerna u 78. minutu stavio je Tomas Miler svojim 15. golom u sezoni nakon dobre akcije i asistencije Daglasa Koste.

Do kraja susreta, domaćin je uspio da postigne počasni gol preko Raula Bobadilje, koji se oslobodio defanzivca Bajerna i savladao golmana Manuela Nojera - 1:3.