I Totenhem može do titule!

Novi poraz Mančester sitija na Etihadu, Totenhem i Arsenal u korak prate vodeći Lester.

Lester prvi put u istoriji, Arsenal posle 12 ili Totenhem posle 55 godina?

Sudeći po stanju na tabeli posle 26. kola, ali i po igrama koje prikazuju ekipe iz vrha tabele, Mančester siti pod vođstvom odlazaćeg menadžera Manuela Pelegrinija nema ni kvalitet ni elan da se treći put u poslednjih pet godina nađe na tronu engleskog fudbala.

Posle Lestera prošle subote (1:3), sa Etihada sva tri boda nosi i Totenhem - 1:2 (0:0)!

"Pevci" su posle "tvrde" igre u prvom poluvremenu, sa tek po jednom situacijom vrednom pomena pred oba gola, poveli iz penala u 53. minutu.

Centrirana lopta pogodila je Sterlinga u lakat, a Hari Kejn sa 11 metara gađao po sredini gola - 0:1.

Jaja Ture iz slobodnog udarca je pogodio prečku koji minut kasnije, a zasluženo izjednačenje Sitiju doneo je 19-godišnji Nigerijac Keleči Iheanačo u 74. minutu.

Gael Kliši i David Silva odigrali su dupli pas na levoj strani, a centaršut Francuza po zemlji u središte kaznenog prostora bio je prava poslastica za "rezervistu" i veliku nadu Sitija. Dani Rouz je zakasnio sa uklizavanjem, a Igo Loris bio nemoćan - 1:1.

Takav rezultat išao je na ruku vodećem dvojcu, ali su rivali na Etihadu želeli pobedu.

Do novog vođstva, koje će mu posle požrtvovane igre u odbrani u finišu doneti i dragocena tri boda, stigao je u 83. minutu Totenhem iz polukontre koju su izveli Erik Lamela i Kristijan Eriksen.

Argentinac je dva minuta pre toga zamenio Dele Alija i u jednom od prvih kontakata sa loptom uposlio Danca između trojice čuvara. Ovaj se našao "oči u oči" sa istrčalim Džoom Hartom i plasirao loptu pored njega, u donji levi ugao - 1:2!