Atletiko po starom, Tores u seriji

Fudbaleri Atletiko Madrida ostvarili su novu pobedu minimalnim rezultatom u Primeri i ponovo preskočili Real Madrid. Sevilja bolja od Las Palmasa, Eibar od Levantea.

Fernando Tores je između svog 99. i 100. gola za Atletiko Madrid, koji je postigao u prošlom kolu, čekao tačno 2713 minuta, da bi na svoj 101. u dresu "jorgandžija" čekao još samo dva minuta. Toliko mu je bilo potrebno da donese tri boda sa drugog kraja Madrida.

HETAFE - ATLETIKO MADRID 0:1 (0:1)

"Jorgandžije" su imale težak "kraj januara", gde su uzastopno kiksali četiri puta, da bi februar počeo magično. Posle pobede nad Eibarom (3:1), uspeli su da savladaju i Hetafe minimalnim rezultatom, i da ponovo čekaju greške Barselone i Real Madrida.

U korak sa njima vodio ih je Jan Oblak i "granitna" odbrana, ali su od dragocene vrednosti i golovi Fernanda Toresa u poslednja dva kola.

Iskusni napadač je video da će njegov saigrač Janik Fereira Karasko poslati loptu na drugu stativu, odlepio se od čuvara, a potom loptu zakucao u mrežu Guaite. Hetafe je imao veći posed lopte, ali su Simeonevi momci "umrtvili" igru i čekali priliku za drugi pogodak.

Nisu uspeli da postignu drugi gol i tako sebi i navijačima "olakšaju život", međutim, ispostavilo se da je to bilo dovoljno.

Sevilja je do pobede nad Las Palmasom došla golovima koje je postigla u razmaku od sedam minuta u drugom delu drugog poluvremena. Domaći su na svom stadionu "Ramon Sančes Pishuan" poveli golom Evera Banege u 69. minutu, a konačan rezultat postavio je Kevin Gameiro u 76. minutu. Asistent kod oba gola bio je Vitolo.

Takođe, pobede su ostvarili i Real Sosijedad, koji je pobedio Granadu 3:0, dok je Eibar slavio protiv Levantea sa golom manje u mreži rivala.