Džerard presudio Sarajevu

Fudbaleri Sarajeva poraženi su rezultatom 3:1 od kazahstanskog Kairata u prijateljskoj utakmici odigranoj u Antaliji.

Prijateljska utakmica: Kairat - Sarajevo 3:1 Izvor: Anadolija/Denis Zuberi
Izvor: Anadolija/Denis Zuberi

Ovo je treći poraz bordo tima pošto su prethodno savladani od Maribora i kazahstabske Astane.

Utakmica protiv Kairata počela je dobro za Sarajevo koje je došlo u vođstvo iz penala u 5. minutu, nakon što je Marković oborio Kovačevića, a Duljević bio siguran sa bijele tačke.

Velkoski odlazi u Južnu Koreju

Krste Velkoski je protiv Kairata odigrao posljendju utakmicu u dresu Sarajeva i karijeru će nastaviti u Južnoj Koreji, prenosi "Dnevni avaz".

Samo pet minuta trajalo je vođstvo bh. ekipe. Isael je izjednačio na 1:1, a Kairat je u vođstvo došao u 31. minutu kada je igrač iz Obale Slonovače Džerard pogodio mrežu Pavlovića.

U nastavku ekipa Miodraga Ješića je imala nekoliko dobrih prilika za izjednačenje, ali neprecizni su bili Ševko Okić, te Haris Harba, igrač koji je na probi.

Konačnih 3:1 svojim drugim golom postavio je Džerard u 79. minutu.

Ekspedicija Sarajeva danas se vraća u Sarajevo, a proljećni dio prvenstva otvoriće gostovanjem u Travniku u subotu od 14.30 časova.