BUNDES: Prekid u Leverkuzenu, pobjeda Borusije

Puno drame u derbiju 22. kola Bundeslige Bajer- Borusija Dortmund.

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobijedili su Bajer Leverkuzen u gostima 1:0 u derbi meču 22. kola Bundeslige.

Ovom pobjedom tim iz Dortmunda nastavio je da prati lidera šampionata Bajern. Jest da imaju osam bodova minusa, ali su jedini tim koji je konkurentan timu iz Minhena.

Borusija je povela nakon fantastične kontre. Napadač domaćih Kisling izgubio je loptu na 30 metara od gola gostiju.

Borusija je veoma brzo izvela prekršaj. Praktično lopta je iz tri poteza došla do Obamejanga, koji je postigao 21. gol u sezoni.

Tada nastaju problemi. U Bajeru su bili nezadovoljni što gosti nisu izveli prekršaj sa mjesta na kojem je napravljen. Nakon protesta Kislinga sudija Feliks Cvajer prekinuo je meč i pokazao put igračima u svlačonicu i napustio stadion.

Svi su bili u čudu pošto nije bilo nikakvog fizičkog kontakta. Ipak nakon desetak minuta pauze utakmica je nastavljena, a pojašnjeno je da je razlog prekida trener Bajera Rodžer Šmit, koga je sudija isključio, a ovaj nije želio da napusti stadion dok se ne raspravi sa sudijom.

Čudna situacija za Bundesligu.

U nastavku velike tenzije na terenu, bilo je puno prekršaja, prekida, kartona...Bajer je imao najbolju šansu, ali je nije iskoristio Ćićarito. U finišu meča Rojs je izašao sam pred golmana Bajera, ali je loše reagovao.

U sastavu Borusije Neven Subotić je odigrao posljednjih 20 minuta.