BUNDES: Štutgartu bod u Gelzenkirhenu

Utakmicama Šalke- Štutgart i Hanover- Augzburg kompletirano je 22. kolo Bundeslige.

U Gelzenkirhenu Šalke je prekinuo niz od šest uzastopnih pobjeda Štutgarta. Meč je završen bez pobjednika 1:1. Na drugoj strani prvi remi za Štutgart protiv današnjeg rivala nakon tri uzastopna poraza.

Po svemu viđenom na terenu čini se da je remi najpravedniji. Meč je odigran u visokom ritmu sa dosta neiskorištenih šansi sa obe strane.

Reprezentativac BiH Sead Kolašinac odigrao je svih 90 minuta u domaćem timu, kao i na drugoj strani reprezentativac Srbije Filip Kostić.

Šalke je poveo u 14. minutu golom Balhanda.

Izjednačenje Štutgartu obezbijedio je Harnik golom u 63. mminutu. Harnik je gol postigao nakon što je minut prije ušao u igru.

Augzburg je slavio u gostima kod Hanovera 1:0. Gol vrijedan tri boda postigao je Čeol u 14. minutu.