Siti sa "kreča" do Liga kupa!

Posle 1:1 u 90 i 120 minuta, golman "građana" Vili Kabaljero odbranio igračima Liverpula tri penala zaredom!

Mančester siti osvojio je četvrti Liga kup Engleske u klupskoj istoriji - dostigavši tako gradskog rivala, Junajted - a drugi u poslednje tri godine!

Siti je na punom Vembliju nadigrao Liverpul, posebno nakon vođstva od 1:0, ali nije to uspeo da kruniše pobedom u regularnom toku finalne utakmice.

U produžecima se igralo obostrano otvoreno, čak je Liverpul imao bolje prilike, da bi u penal seriji 34-godišnji argentinski golman Vili Kabaljero serijom sjajnih intervencija doneo trofej timu Manuela Pelegrinija.

Mančester siti - Liverpul 3:1 penalima (1:1, 1:1, 0:0)!

Strelci su na obe strane bili Brazilci. Fernandinjo je doveo "građane" u vođstvo u 49. minutu...

...a izjednačio je Filipe Kutinjo sedam minuta pre kraja, nakon što je Adam Lalana pogodio stativu.

Belgijanac Simon Minjole je kiksirao kod gola za 0:1, ali je i pre i posle toga blistao među Liverpulovim stativama i najzaslužniji je - uz nepreciznog Rahima Sterlinga, bivšeg igrača "redsa" - što finale nije bilo odlučeno već oko 60. minuta.

Kabaljero se za penale "zagrejao" odbranivši udarac glavom Divoka Oriđija sa svega pet metara u finišu prvog produžetka.

Na početku penal serije ga je prevario Emre Džan, postigavši pogodak "panenkom", da bi Fernandinjo pogodio stativu i doveo Mančester siti u podređen položaj.

Onda je zamenik Džoa Harta u kup utakmicama uzeo stvari u svoje ruke.

"Čitao" je namere i redom zaustavljao udarce Lukaša Leive, Kutinja i Lalane, dok su na drugoj strani precizni bili Hezus Navas, Serhio Aguero (ispromašivao se u svim fazama utakmice do penala) i konačno Jaja Ture.

Minjole je uvek bio blizu lopte, ali asovi Sitija su slali lopte tik uz stativu i pomoći nije bilo...

Liverpul ostaje na osam trijumfa u Liga kupu, uz četiri poraza u finalima. Poslednji put ga je osvojio 2012, kada je penalima pobedio tadašnjeg drugoligaša Kardif.