Bufon rekorder Serije A!

Golman Juventusa nije primio gol punih 836 minuta, što je novi rekord Serije A otkako se pobjeda računa tri boda. Juventus je sačuvao mrežu i deveti put zaredom, čime je izjednačen rekord najjače italijnske lige.

Juventus je rutinski protutnjao kroz Bergamo i slavio protiv Atalante 2:0 u meču 28. kola, a na ovom meču oboren je jedan rekord, dok je drugi izjednačen.

Golman "stare dame" Đanluiđi Bufon već 836 minuta (13 sati i 56 minuta) nije primio pogodak, što je novi rekord Serije A otkako se pobjeda računa tri boda, a njegov tim deveti put uzastopno nije dozvolio protivničkim igračima da se raduju pogotku, čime je izjednačen rekord najjače italijanske lige.

Apsolutni rekorder svih vremena je čuvar mreže Milana Sebastijano Rosi, koji je svoju mrežu sačuvao punih 929 minuta, dok je na drugom mjestu još jedan golman Juventusa, Dino Zof (903 minuta).

Golovima Andree Barzaljija i Marija Lemine, "bjankoneri" su ponovo stekli tri boda prednosti ispred Napolija.