Naziru se učesnici plej-ofa i plej-auta

Voždovac i Radnik slavili na domaćim terenima, tako da su dodatno povećali šanse da se nađu u "gornjem domu" kada se bude delila tabela.

Superliga Srbiej plej of i plej aut Izvor: MN PRESS

Iako još nije kompletirano 27. kolo, naziru se učesnici plej-ofa i plej-auta u Superligi Srbije.

Pobedom protiv Jagodine na svom terenu 1:0, Voždovac je napravio ogroman korak ka plasmanu među osam najboljih timova lige (prestigao je Vojvodinu koja je izgubila od OFK Beograda i trenutno je na šestom mestu).

Važna tri boda u pohodu na gornji deo tabele osvojio je i Radnik, koji je kao domaćin savladao Mladost 3:1.

Jedini gol za Voždovac postigao je Jovan Damjanović u 86. minutu, samo dva minuta po ulasku u igru, kada je udarcem glavom poslao loptu u mrežu posle centaršuta Nikole Ćirkovića.

Debitant iz Surdulice do pobede je došao golovima Slobodana Vukovića u 10, Samjuela Ovusua u 55. i Miloša Stankovića u 62. minutu, dok je pogodak za goste iz Lučana dao Mišel Vajan u 30. minutu.

Navodno interesovanje PSV Ajndhovena o kojem se pisalo u petak očigledno je prijalo Ovusuu, koji je po drugi put u meču doneo prednost svom timu sjajnim pogotkom iz voleja.

Radnik je trenutno na osmom mestu tabele sa 37 bodova, šest više od Javora, koji je prvi ispod crte za plasman u plej-of, ali i utakmicom više. U Ivanjicu u nedelju dolazi Metalac.