Vest iz Hihona: Barsa je već šampion!

Sporting velikim preokretom pobedio Atletiko Madrid 2:1 i stvorio Kataloncima priliku da osam kola pre kraja odmaknu na velikih i preteško dostižnih 11 bodova prednosti.

Barselona će, po svemu sudeći, dočekati kraj sezone potpuno usredsređena na izazove u Ligi šampiona. Za brigu o domaćem prvenstvu neće imati razlog.

Iako je Atletiko i do danas najviše zbog fer-pleja nazivan konkurentom Katalonaca u trci za titulu, njegovim današnjim kiksom na tu "trku" mogla bi da bude stavljena tačka.

SPORTING - ATLETIKO 2:1 (0:1)

Pred 25.000 gledalaca, "jorgandžije" su u Hihonu ispustile u poslednjih deset minuta vođstvo i bodove.

Antoan Grizman stvorio im je prednost u 29. minutu golom iz "slobodnjaka", ali je domaćin izjednačio u 79, udarcem Arnalda Sanabrije, takođe posle prekida.

Deset minuta kasnije, Karlos Kastro postavio je konačnih 2:1, neposredno pre sudijske nadoknade. Savladao je Jana Oblaka udarcem posle brzog prodora saigrača Žonija po levoj strani.

Kiksom Atletika, Barsa je dobila priliku da u nedelju, pobedom nad Viljarealom, odmakne crveno-belima iz Madrida značajnih 11 bodova razlike, osam kola pre kraja.

Naravno, ovakvom ishodu meča na stadionu Sportinga obradovao se i Real, i to ne samo iz emotivnih razloga, jer će u nedelju pobedom nad Seviljom prići Atletiku na samo bod zaostatka gradskom rivalu.

Ko s kim u preostalim kolima?

BARSA: Viljareal, REAL, Sosijedad, VALENSIJA, Deportivo, SPORTING, Betis, ESPANJOL, Granada.
ATLETIKO: ATLETIKO: BETIS, Espanjol, GRANADA, Bilbao, MALAGA, RAJO, Levante, SELTA.

*Napomena - velikim slovima napisana su imena rivala koje će Barsa ili Atletiko dočekati na svojim stadionima.

Pogledajte golove utakmice Sporting - Atletiko:

0:1 Grizman

1:1 Sanabrija

2:1 Kastro

Las Palmas je kao gost pobedio Real Sosijedad 1:0, dok su Granada i Rajo Valjekano odigrali nerešeno 2:2.

Las Palamas je u San Sebastijanu savladao domaćina, iako je Real Sosijedad imao znatno veći posed lopte, ali nije uspeo da dođe do gol-šansi. Jedini gol u meču postigao je Vilijan Žose u 39. minutu.

Veoma uzbudljivo bilo je u Granadi, gde je domaćin poveo preko Jusefa El Arabija u 11. minutu, da bi izjednačenje Raju doneo Pablo Ernandes u sudijskoj nadoknadi vremena prvog dela utakmice.

El Arabi je svojim drugim golom u 54. minutu, ovaj put iz jedanaesterca, ponovo doveo Granadu do prednosti, ali su gosti golom Ze Kastra u 87. stigli do izjednačenja.

Prethodno je Granada ostala s igračem manje na terenu, pošto je Isak Sakses u 70. minutu dobio drugi žuti karton.