Poraz Tumbe na debiju za Crnu Goru

Reprezentacija Crne Gore poražena je u prijateljskoj utakmici od Grčke 2:1 (0:0).

Ljubiša Tumbaković debitovao kao selektor Crne Gore porazom Izvor: MN PRESS

Kako je reprezentaciji Srbije bilo potrebno dugme "reset" nakon neuspeha u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2016. godine, tako je trebalo i reprezentacijama Grčke i Crne Gore koje su u prijateljskoj utakmici odmerile snage u Pireju.

Bio je to debi Ljubiše Tumbakovića na klupi Crne Gore, a njegovi fudbaleri su poraženi 2:1 (0:0).

Posle vrlo mirnih prvih 45 minuta, u kojima nije bilo značajnih šansi, a niti udarca ka golu gostujućih igrača, drugo poluvreme donelo je znatno intenzivniju borbu na sredini terena, ali i pred golovima dva tima.

Grci su poveli u 54. minutu prelepim golom iz slobodnog udarca koji je izveo Cavelas, ali to kao da je dalo snagu Crnogorcima, pa su samo dva minuta kasnije uspeli da izjednače nakon kornera, a strelac je bio Žarko Tomašević.

Crnogorci kao da su osećali da mogu da naprave potpuni preokret, pa su u tim trenucima bili izuzetno ofanzivni, međutim, to je iskoristila Grčka u 63. minutu. Karelis je iskoristio kiks Saveljića i postigao prelep gol iz kontre.

U kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2018. godine u Rusiji Crna Gora se nalazi u grupi "F" sa Rumunijom, Danskom, Poljskom, Jermenijom i Kazahstanom.

Crna Gora će novi prjateljski duel odigrati u utorak u Podgorici protiv Belorusije.