Igrao i "komšiluk": Tumba bez pobede

Mnogobrojne reprezentacije iskoristile su FIFA termin da zakažu prijateljske utakmice. Izveštavamo kako su prošle i reprezentacije iz okruženja.

Širom Evrope igraju se prijateljske utakmice, a igrale su i naše "komšije".

Crnogorci su pred svojim navijačima odigrali bez golova se Belorusijom, iako su veći deo utakmice imali igrača manje, dok su Bugari pobedili u Makedoniji, da bi još jedna zemlja sa Balkana izgubila posle preokreta. Island je savladao Grčku.

Ni u drugoj utakmici na klupi Crne Gore Ljubiša Tumbaković nije ostvario pobedu.

Nakon poraza u Pireju od Grčke, Crnogorci nisu uspeli da postignu gol protiv reprezentacije Belorusije, pa je rezultat posle 90 minuta bio 0:0. Zanimljivo je da je Belorusija već u 9. minutu ostala sa igračem manje zbog crvenog kartona Kornilenku, ali to domaći nisu uspeli da iskoriste.

Grci su pred svojim navijačima izgubili posle preokreta. Nakon loših rezultata u toku kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, oni su bili na pragu toga da savladaju učesnika tog takmičenja reprezentaciju Islanda. Vodili su 2:1, a golove su postignuti u prvom delu utakmice. Fortunis je u 19. minutu dao gol iz penala, pa povećao u 31. na 2:0, da bi Trautson smanjio u 34.

Preokret Islandu doneli su Ingason u 70. minutu i Sigtorson u 81., pa je Grčka tako prokockala veoma važnu pobedu.

Bugari su savladali Makedoniju 2:0, a golove je postigao Rangelov u 65. minutu i Tonev u 87. minutu meča.

U ostalim utakmicama Gruzija i Kazahstan su igrali 1:1.