Nemci pobedili Italiju posle 21 godine - 4:1!

Hektor, Kros, Gece i Ozil uradili nešto što njihovi prethodnici u reprezentaciji Nemački nisu uspeli od 1995. godine. Postigli golove i savladali Italiju!

Aktuelnom šampionu sveta, reprezentaciji Nemačke, bilo je potrebna čak 21 godina, odnosno osam utakmica, da bi ostvarila svoju prvu pobedu nad velikim rivalom Italijom, po prvi put još od prijateljske utakmice odigrane 1995. godine u Cirihu.

Od tada je prošlo deset velikih takmičenja, a na čak dva su se sastali i Italija je oba puta "izbacivala" Nemce, a neki od igrača koji su nastupili na današnjem meču u Minhenu, jedva da su imali po nekoliko godina.

I, ne samo da su Nemci pobedili, nego su "razbili" Konteovu Italiju - 4:1 (2:0)!

"Alijanc Arena" bila je spremna da isprati 33. susret ove dve reprezentacije, a sigurno da je priželjkivala da će videti pobedu za koju "panceri" ne znaju od 1995. godine. Već u 24. minutu poveli su preko Krosa, u 45. minutu prednost je duplirao Mario Gece, Jonas Hektor u 59. minutu postigao treći, a Ozil malo kasnije i četvrti. El Šaravi je postavio konačan rezultat u 83. minutu.

Nemci su poveli u 24. minutu nakon što je Tomas Miler sa desne strane poslao loptu po zemlji, koja je putovala dugo sve do ivice šesnaesterca, odakle je Kros smestio u mrežu. Iako ne preterano visok, Mario Gece je na kraju poluvremena uspeo da nađe mesto između štopera i da glavom savlada Bufona.

Do trećeg su došli posle dobrog dobrog napada Drakslera, koji je ostavio loptu samom Hektoru, da bi četvrti gol postigao Mesut Ozil iz penala. Utešan pogodak postigao je Stefan el Šaravi.

Dobar meč igrao se i u Portugalu, gde je domaćin savladao Belgiju. Najbolja selekcija prema FIFA rankingu poražena je golovima Nanija u 20. i Ronalda u 40. minutu, dok je Romelu Lukaku postigao gol za "utehu".