EP (U-21): Haurdić srušio Velšane

Mlada reprezentacija BiH pobijedila je u srijedu selekciju Velsa (2:1) u Sarajevu u okviru Grupe 3 kvalifikacija za EP 2011. godine u Danskoj.

EP (U-21): Haurdić srušio Velšane Izvor: MONDO

Iako selektor Branimir Tulić nije mogao da računa na čak osmoricu igrača iz početne postave, zamjene su se vrlo uspješno pokazale i srušile lidera u dosadašnjem dijelu kvalifikacija, koji je bio bolji od BiH u Reksamu (2:0).

Gosti su i na Grbavici prvi stigli do prednosti pogotkom Džoa Alena u petom minutu, da bi dvadesetak minuta kasnije izjednačio Anes Haurdić.

Isti igrač, inače član češkog Jabloneca u 66. minutu postigao je svoj drugi gol za potpuni preokret i prvi trijumf BiH u Grupi 3 kvalifikacija za šampionat Evrope u Danskoj.

Pobjeda mladih nada BiH mogla je biti i ubjedljivija, ali je Kiso u 62. minutu propustio da realizuje jedanaesterac.

Tulićev tim je do ovog meča osvojio samo bod, remiziravši u prethodnoj utakmici sa Italijom (0:0), dok je poraze upisao od Luksemburga na Koševu (1:0) i Velsa (2:0).

Ovo je svakako lijepa uvertira za istorijsku utakmicu A reprezentacije BiH protiv Portugala u baražu za odlazak na Mundijal.

BIH: Šehić, Vranješ, Savić, Bunoza, Šunjić, Kiso, Mujić, Sesar, Bilbija, Haurdić, Subašić
Trener: Branimir Tulić

VELS: Maksvel, Tejlor, King, Blejk, Ribeiro, Alen, Bredli, Čurč, Evans, Metjuz, Vouks
Trener: Brajan Flin

Tabela: Vels 13, Mađarska 9, Italija 4, Luksemburg 4, BiH 4.