BARAŽ: Urugvaj ušao u posljednji voz

Dostruki šampioni svijeta Urugvaj poslednja je reprezentacija koja je izborila učešće na SP u Južnoj Africi 2010. godine.

BARAŽ: Urugvaj ušao u posljednji voz  Izvor: MONDO

Urugvajci su na Estadio Centenariju u Montevideu drhtali 22 minuta, ali su uspjeli da eliminišu Kostariku i spriječe ovu zemlju iz Srednje Amerike da se treću put uzastopno, a četvrti u istoriji plasira na Mundijal.

U revanšu baraža, poslije pobjede Urugvaja u Kostariki od 1:0, od 74. minuta bilo je 1:1, što je značilo da goste gol dijeli od slavlja. Gosti nisu dali gol do kraja, a igralo se 96 minuta, slavio je Urugvaj - 1:1, odnosno 2:1 ukupno.

Urugvaj je u vođstvo došao golom Sebastijana Abruea u 70. minutu, a četiri minuta kasnije izjednačio je Valter Senteno, poslije čega je 55.000 navijača na stadionu preživljavalo pravu dramu.

Osvajači prvog SP 1930. godine, održanog baš u Urugvaju (pobjeda nad Argentinom u finalu od 4:2), kao i Mundijala održanog 1950. godine u Brazilu (pobjeda nad Brazilom u finalu od 2:1), postali su 32. reprezentacija koje izborila vizu za Južnu Afriku.