Rurski derbi odlučio šampiona Njemačke?

Veliki derbi Rurske oblasti Šalke 04 - Borusija Dortmund završen bez pobjednika 2:2.

Šalke 04 - Borusija Dortmund 2:2 u derbiju Rurske oblasti u meču 29. kola Bundeslige.

Remi, koji odgovara Bajernu, koji sada ima sedam bodova više od Borusije i teško je povjerovati da aktuelni šampion može tu prednost ispustiti do kraja.

Na Veltins areni 62.271 gledlaca mogao je da vidi sve najbolje od najvećeg derbija u Njemačkoj. Veliku borbenost i dosta golova, koji su pali u 15 minuta drugog poluvrmena.

Trener gostiju Tomas Tuhel u derbi je ušao bez praktično pola tima, pošto su u četvrtak odigrali težak meč u Ligi Evrope protiv Liverpula. Na klupi su ostali Obamejang, Vajdenfeler, Rojs, Humels i Kastro.

Borusija je povela u 49. minutu. Strijelac je Kagava, koji je postigao odličan gol. Sa ivice šesnaesterca lobovao je golmana Šalkea.

Navijači Borusije nisu uspjeli čestito da proslave gol, a Šalke je izjednačio. Talentovani Sane je odbijenu loptu pospremio u gol za 1:1.

Na noge je digao veći dio stadiona, koji je bio u plavom.

Odlična utakmica i u nastavku. Rezultat 1:1 pisao je na semaforu samo četiri minuta. Borusija je ponovo povela. Ovaj put glavom je pogodio Ginter.

/////by soccerhub365

Do kraja gosti su imlai dvije odlične prilike, koje u gol nisu uspjeli pretvoriti kagava u 71. i Obamejang u finišu meča.

Na drugoj strani na isteku regularnog dijela meča Maks Majer je imao šansu, ali je loše zahvatio loptu.