BUNDES: Srpska posla na Dajmleru

Štutgart i Herta su remizirali - 1:1. "Švabe" nisu pobijedile ni u šestoj uzastopnoj utakmici, a Herta ne zna za uspjeh 12 kola!

BUNDES: Srpska posla na Dajmleru  Izvor: MONDO

U glavnoj ulozi na stadionu Gotlib Dajmler bio je srpski reprezentativac Zdravko Kuzmanović. Prvo je u 82. minutu udarcem sa desetak metara donio izjednačenje domaćinu, a samo tri minuta kasnije je isključen - dobio je drugi žuti karton zbog povlačenja za dres saigrača iz reprezentacije Gojka Kačara, koji je u igru ušao u 72. minutu.

Za Hertu je cio meč odigrao Nemanja Pejčinović.

Poslije samo dva gola u prvim poluvremenima utakmica 13. kola Bundeslige odigranih u subotu popodne, strijelci su se u nastavku raspucali.

Najubojitiji bili su igrači Verdera, koji su domaćem Frajburgu ukupno dali šest komada. Tako su se "zeleni" iz Bremena izjednačili sa liderom, Bajerom, koji će u nedelju igrati derbi kola u Minhenu.

Najveće iznenađenje napravio je Nirnberg pobjedom u gostima nad aktuelnim šampionom Volfsburgom - 3:2.

Utakmice širom Njemačke počele su minutom ćutanja u čast Roberta Enkea, reprezentativnog golmana iz Hanovera, koji je nedavno izvršio samoubistvo.