PRIMERA: Iguain čuva Real, Sevilja na tragu

Fudbaleri Sevilje ostvarili su osmi trijumf u Primeri i pokazali da ne odustaju od šampionskih ambicija ove sezone.

PRIMERA: Iguain čuva Real, Sevilja na tragu  Izvor: MONDO

Sevilja je na gostovanju Tenerifama u 11. kolu Primere pobijedila 2:1 i nastavila je seriju dobrih igara. Tim Ivice Dragutinovića izgubio je samo jednom u prethodnih 10 utakmica.

Deportivo je pobijedio Atletiko Madrid 2:1 i to golom u posljednjem minutu iz penala! Atletiko je poveo 1:0 u 3. minutu preko Serhija Sguera, a u 20. minutu izjednačio je Koloto.

Tim iz La Korunje, za koji igra bivši fudbaler Partizana Antonelo Roberto Žuka, ostao je u igri za mjesto koje vodi u Ligu šampiona, a što da ne i za titulu prvaka Španije.

Sa druge strane, Atletiko Madrid preživljava teške trenutke. U posljednjih pet kola osvojio je samo jedan bod, a u tekućoj sezoni pobijedio je samo jednom. Ovo je madridskim crveno-bijelima šesti poraz u Primeri.

Real je poslije neubjedljive igre ipak uspio da savlada Rasing 1:0, golom Iguaina. Igra koja sigurno ne hrabri navijače Reala  pred derbi sa Barselonom u narednom kolu.