Sjajan preokret Kelna u Majncu, Jojić strijelac!

Fudbaleri Majnca su u nedjeljnom meču protiv Kelna vodili sa 2:0, ali su "jarčevi" napravili senzacionalan preokret i slavili važnu pobjedu u trci za opstankom u Bundesligi.

"Kofas Arena" u Majncu je vrlo negostoljubiva ove sezone. Posljednji put, Majnc je poražen na svom stadionu još u oktobru prošle godine od Minhena 1860 u Kupu Njemačke i od tada nisu osjetili gorčinu poraza.

Do ove nedjelje 17. aprila u okviru 30. kola kad su im u goste stigli "jarčevi" iz Kelna.

A nije tako izgledalo jer su izabranici Martina Šmita pogocima na počecima prvog i drugog poluvremena i to poslije prekida imali ogromnih 2:0 i trebali su samo mirno da privedu utakmicu kraju.

Najprije je u osmom minutu mrežu gostiju poslije gužve u kaznenom prostoru pogodio Kolumbijac Džon Kordoba, koji se najbolje snašao nakon gužve i iz blizine ubacio loptu u mrežu golmana Tima Horna.

Slična stvar i pogodak viđen je u 49. minutu nakon slobodnog udarca iskosa sa desne strane - centrirao je Daniel Brosinski, a Leon Balogun je sproveo do mreže - 0:2.

Nakon dvostrukog "minusa" trener "jarčeva" je u 60. minutu u igru uveo srpskog internacionalca Miloša Jojića i Japanca Juja Osaku i gosti su smanjili četiri minuta kasnije.

Poslije centaršuta iz kornera, lopta je stigla do Marsela Risea, koji je iz prve šutirao sa ivice kaznenog prostora i pogodio sami ugao domaćeg gola za 2:1.

Jojićev post od 709 dana

Bivši fudbaler Partizana i povremeni reprezentativac Srbije Miloš Jojić prekinuo je 709 dana, odnosno godinu, 11 mjeseci i osam dana dug golgeterski post!

Jojić je po ulasku bio kreator mnogo bolje igre Kelna, a u 74. minutu reprezentativac Srbije je postigao gol za izjednačenje - 2:2.

Za potpuni preokret tima Petera Štogera postarao se Entoni Modest u 83. minutu.

Cijeli meč za goste, koji su ovom pobjedom stigli do sredine prvenstvene tabele, odigrao je srpski fudbaler Filip Mladenović.