PREMIJER BiH: Nastavlja se trka Borca i Širokog

Široki i Borac nastavljaju trku za titulu jesenjeg prvaka.U meču 14. kola Široki bolji od Zvijezde, Borac od Olimpika.

PREMIJER BiH: Nastavlja se trka Borca i Širokog Izvor: MONDO

Vodeći dvojac Premijer lige BiH Široki Brijeg i Borac zabilježo je pobjede u mečevim pretposljednjeg 14. kola jesenjeg dijela Premijer lige BiH tako da će posljednje kolo dati odluku ko će biti jesenji prvak.

Široki je na domaćem terenu deklasirao Zvijezdu (5:0), dok je Borac poslije preokreta slavio na gostovanju kod Olimpika (2:1)

U duelu Olimpika i Borca, koji je odigran po teškom terenu na stadionu Grbavica, nije bilo golova u prvom dijelu, a nije bilo ni ozbiljnijih prilika.

Početkom drugog poluvremena Ristić je iskristio centaršut i umakao odbrani Borca te savladao nemoćnog Starčevića. Poslije toga gosti preuzimaju inicijativu.

Nemanja Bilbija, koji najvjerovatnije igra jednu od poslednjih utakmica u dresu Borca pogodio je prečku u 56 minutu, pošto je lobovao golmana domaćih. Napadi Banjalučana urodili su plodom 20 minuta prije kraja meča kada je Nihad Suljević postigao autogol.

Potpuni preokret donosi Bilbija pogotkom glavom, ukupno sedmim golom u ovoj sezoni.

Borac je na ovom meču igrao bez najiskusnijih Darka Ljubojevića i Olivera Jandrića, zbog povreda.

Široki je na domaćem terenu riješio pitanje pobjednika na startu meča. Mišić se do desetog minuta dva puta upisao u strijelce i otklonio sve dileme, ako ih je i bilo oko pobjednika ovog meča.

U 18. minutu Ivanković je zapečatio sudbinu gostiju. Do kraja je domaći tim mirno sačuvao rano stečenu prednost, a preko Argentinca Vareje i kapitena Šilića u finišu samo povećao gol razliku.

U posljednjem kolu jesenjeg dijela šampionata Široki će gostovati Zrinjskom, dok Borac dočekuje Sarajevo.

Svi mečevi 15. kola igraju se u nedelju 29.11. IZjveštaje sa mečeva, kloji su odigrani u subotu pročitajte OVDJE