PRIMERA: "Žuta podmornica" bježi sa dna

Viljareal bježi sa dna Primere, madridski Hetafe pobijedio Espanjol u Barseloni, Majorka do tri boda u 90. minutu...

PRIMERA: "Žuta podmornica" bježi sa dna Izvor: MONDO

"Žuta podmornica" je u prvih sedam kola u Primeri imala samo tri boda, ali su onda u narednih četiri osvojili devet i polako bježi iz opasne zone.

U11. kolu Primere, Viljareal je dobio Valjadolid 3.1, uz dva gola Brazilca Nilmara.

Hetafe je iznenadio Espanjol u Barseloni i pobijedio ga 2:0 i sa ta tri boda ga pretekao na tabeli.

Majorka je protiv Almerije igrala 1:1, sve do posljednja dva minuta meča kada je postigla dva gola i osvojila sva tri boda.

Valensija je bez po muke slavila na gostovanju Osasuni (3:1), koja je utakmicu završila sa devetoricom igrača.

Međutim, isključenja Pandijanija i Flanja nisu previše uticala na rezultat, pošto je pri ravnopravnom odnosu snaga bilo 2:0 za "slijepe miševe".

Strijelci za tim koji iz potaje vreba vrh tabele bili su David Vilja, veteran David Albelda i Karlos Marćena. Trener Valensije Unai Emeri ponovo je "zaboravio" Nikolu Žigića na klupi za rezerve.