BUNDES: Bajern pobjeđuje, Borusija prati

Pobjede Bajerna i Borusije iz Dortmunda u 31. kolu Bundeslige.

Bajern je korak bliže novoj tituli šampiona Njemačke. U 31. kolu ostvarili su rutinsku pobjedu u Berlinu protiv Herte 2:0. Slavila je i Borusija Dortmund protiv Štutgarta.

Tri kola prije kraja Bajern i dalje ima sedam bodova više. Novu titulu mogu proslaviti već narednog vikedna, ako na svom terenu savladaju Borusiju Menhengladbah.

Odličan gol postigao je Arturo Vidal početkom drugog poluvremena. U svom stilu jako i precizno.

Sličan gol u finišu meča postiže Daglaš Košta. Njegov četvrti gol ove sezone.

Vedad Ibišević odigrao je prvo poluvrijeme u dresu Herte.

Borusija Dortmund je slavila u Štutgartu 0:3 te tako i dalje Bajern teorija dijeli od šampionske titule. Kagava je u 21. minutu golom nakona sistencije Mktarijana svoj tim u vođstvo.

Mladi Kristijan Pulišić, koji je reprezentativac SAD-a, je u finišu poluvremena odmjerenim udarcem duplirao vođstvo svog tima.

Pitanje pobjednika definitivno je riješio Mktarijan golom u 57. minutu utakmice.

Volfsburg, koji je nedavno ispao u četvrtfinalu Lige šampiona poražen je na domaćem terenu od Augzburga 0:2.

Ubjedljivu pobjedu ostvario je Keln, za koji je posljednjih 20 minuta odigrao Miloš Jojić, dok je Filip Mladenović igrao prvih 45 minuta. Savladali su Darmštat 4:1.