Jovetić pogurao Inter ka Ligi šampiona

Stevan Jovetić konačno proradio i sa dva gola donio Interu pobjedu nad Udinezeom. Prvi put u istoriji "kalča" 22 stranca u startnim postavama.

Inter ne odustaje od borbe za Ligu šampiona. Poslije poraza od Đenove u srijedu, ekipa Roberta Manćinija iskupila se svojim navijačima pobjedom 3:1 nad Udinezeom u premijernom meču 35. kola Serije A.

Udineze je odolijevao Interu na Đuzepe Meaci i odnosio bodove još od 2010. Godine, međutim, u subotu uveče „zebre“ su konačno savladane.

„Ulovio“ ih je Stevan Jovetić, koji je sa dva pogotka donio svom timu potpuni prokret, poslije ranog vođstva Udinezea na startu meča, a sudbinu gostiju zapečatio je Eder u sudijskoj nadoknadi.

Gosti su poveli već u 9. minutu sjajnim pogotkom Sirila Teroa, nakon asistencije Emanuela Badua. Bio je to 11. gol Francuza ove sezone.

Gol Tero

Inter se brzo vratio u život i krenuo da reda prilike pred protivničkim golom, ali promašivali su redom igrači Intera, Brozović, Kondogbija, Ikardi...

Sve do 36. minuta, a onda je Jovetić pogodio za izjednačenje!

Crnogorski napadač nije imao težak posao da pospremi loptu u mrežu poslije akcije svojih saigrača i to je i učinio. Ovim pogotkom Jovetić je konačno prekinuo golgeterski posti i postigao svoj prvi gol u 2016. godini.

Prvi gol Jovetica

Posljednji put Jovetić je zabio u pobjedi 4:0 nad Udinezeom u jesenjem dijelu sezone.

Upravo je Udineze ekipa protiv koje Jovetić najčešće zabija. Izjednačujući pogodak bio je njegov sedmi gol u osam mečeva protiv Udinezea, a u 75. minutu stigao je i osmi.

Ponovo je Crnogorac dobro pratio akciju saigrača i našao se na pravom mjestu u pravo vrijeme, te još jednom rutinski zatresao mrežu, ovog puta glavom.

Gol Jovetić

Sudbinu Udinezea zapečatio je rezervista Eder golom u petoj minuti sudijske nadoknade poslije brzpog kontranapada Intera.

Gol Eder

Da stvar bude gora po goste, fudbaleri u crno-bijelim dresovim samo nekoliko sekundi prije toga imali su stopostotnu šansu za izjednačenje, ali je Handanović odlično odbranio pokušaj Zapate.

Inter je tako stigao do trijumfa kojim se bar nakratko približio trećeplasiranoj Romi na četiri boda zaostatka.

Na kraju jedan kuriozitet – meč Intera i Udinezea ušao je u istoriju Serije A kao prvi meč koji su počela 22 stranca.

U startnim postavama Intera I Udinezea nije bilo nijednog Italijana.

Umjesto njih, meč je počelo šest Brazilaca, tri Francuza, dva Kolumbijca, te po jedan Srbin, Crnogorac, Grk, Hrvat, Slovenac, Švajcarac, Japanac Argentinac, Portugalac, kao i po jedan fudbaler iz Gane i Malija.