SERIJA A: Lacio surovo kažnjen za promašaje

Lacijali promašili penal i nekoliko odličnih šansi i odmah su surovo kažnjeni. Sampdorija je na Luiđi Ferarisu slavila rezultatom 2:1.

Nebesko plavi su na svojoj koži osjetili ono čuveno fudbalsko pravilo da se promašaji kažnjavaju primljenim golovima.

Lacio je poražen u gostima od Sampdorije rezultatom 2:1 u meču kojeg je trebao i morao da dobije.

Već u trećem minutu Filip Đorđević je doveo Lacio u vođstvo poslije centaršuta sa desne strane i činilo se da Lacio može da ostane u trci za izlazak na evropsku scenu.

Dok se Lacio bori za Evropu, Sampdorija želi da što prije obezbijedi opstanak, a kada je Fernando u 20 minutu pogodio mrežu gostiju, Sampa je bila korak bliže ka tome.

Lacio je pred kraj prvog poluvremena imao priliku za novo vođstvo, međutim Kandreva se obrukao prilikom izvođenja jedanaeterca. Ne samo da nije pogodio, već je Viviano i uhvatio „živu“ loptu i propala je prilika za novo vođstvo.

Đorđević je mogao da postane pravi junak Lacija na ovom meču u drugom poluvremenu, međutim, promašio je cijelu loptu u dobroj šansi i ostalo je 1:1.

Za ove promašaje Lacio je kažnjen u 79. minutu, kada je lopta poslije velike gužve u šesnaestercu završila iza gol linije. Uslijedila je velika gužva, gostujući fudbaleri tvrdili su da lopta nije bila u golu, a dilemu je otklonila gol-tehnologija koja se primjenjuje u Seriji A.

Sudija Nikola Ricoli bio je okružen gostujućim fudbalerima, međutim sve ih je pokazujući na uređaj na svojoj ruci koji mu je signalizirao postignuti pogodak.

Gol je na kraju pripisan Diakiteu, iako se u gužvi nije moglo najbolje vidjeti ko je strelac.

Lacio je u posljednjim sekundama meča imao priliku za izjednačenje, kada je Bilja šutirao slobodnjak praktično sa linije šesnaesterca, međutim Vivijano je ponovo bio siguran i Sampdorija je stigla do važna tri boda.

Bodove spasa osvojila je i Bolonja koja je na svom terenu savladala Đenovu. Strelci za crveno-plave bili su Đakerini u 12. i Flokari u 63. minutu.

Sasuolo se učvrstio na sedmoj poziciji pobjedom na gostovanju u Torinu 3:1, dok je Atalanta poslije poraza i dva vezana remija konačno upisala i pobjedu, savladan je Kjevo minimalnim rezultatom.