Džeko i Krasić razmijenili dresove

Najbolji igrači Vofsburga i CSKA iz Moskve, Edin Džeko i Miloš Krasić razmijenili dresove i uputili međusobne čestitke za odličnu igru.

Džeko i Krasić razmijenili dresove Izvor: MONDO

Srpski reprezentativac je projektilom sa blizu 30 metara donio pobjedu Moskovljanima (2:1) u meču Lige šampiona, iako je napadač selekcije BiH doveo njemački klub u vođstvo.

Na kraju meča na "Lužnjikiju", Srbin i Bošnjak su kao po komandi, prišli jedan drugom i razmijenili dresove za uspomenu, uz međusobno upućivanje čestitki na dobroj igri i golovima.

"Ne znam zašto nismo bili na nivou u prvom poluvremenu. To se jednostavno dešava ponekad. Volfsburg je bio odličan u tom dijelu, posebno Džeko i Zvjezdan Misimović", rekao je plavokosi Srbin.

Prema njegovim riječima, pobjeda CSKA je mogla da bude ubjedljivija, ali je sada najvažniji meč protiv Bešiktaša u Istambulu.

"Ako budemo igrali protiv Turaka kao u drugih 45 minuta sa Volfsburgom, sigurno ćemo uspjeti da izborimo nokaut fazu", dodao je Krasić.

Džeko je sa druge strane uprkos pogotku doživio kritike od strane trenera Armina Fea, jer je dodirnuo loptu prilikom šuta Obafemija Martinsa. Reprezentativac BiH je bio u ofsajdu i dodirom je spriječio čist gol Nigerijca.

"Da Edin to nije učinio bilo bi 2:0 za nas i utakmica bi bila riješena",
rekao je šef struke Volfsburga, čiji je izvršni direktor Jirgen Marbah takođe bio ljut na Džeku.

U njegovu odbranu stao je Misimović.

"Šteta, ali siguran sam da to nije učinio namjerno".

Ruski klub je sa ova tri boda izjednačio na tabeli Grupe B sa Volfsburgom, pa će konačna odluka o drugom putniku u drugu fazu takmičenja  "pasti" u posljednjem kolu u kojem "vukovi" dočekuju Mančester junajted, dok CSKA gostuje Bešiktašu.