PRIMERA: Veliki kiksevi Sevilje i Valensije

Favoriti su se u Primeri u subotu opekli na domaćim terenima – Valensija i Sevilja su remizirali sa Majorkom i Malagom.

PRIMERA: Veliki kiksevi Sevilje i Valensije Izvor: MONDO

Ne zna se koga je više boljelo… Sevilja je propustila šansu da se bar preko noći nađe na diobi liderske pozicije sa Realom, a Valensija da se na drugom mjestu izjednači sa Barselonom.

Valensija je imala vođstvo, stečeno preko Vilje u 48. minutu, do pet minuta prije kraja, a onda je izjednačio Valero iz penala. Nikola Žigić je u igru ušao u 88. minutu, ali sve što je stigao da uradi je da dobije žuti karton.

Sevilja je već u 11. minutu dobila poklon – isključen je igrač Malage, Luke. Međutim, autsajder je do poluvremena došao do ubjedljivog vođstva – 2:0. Strijelci su bili Fernando i Duda. Ipak, Luis Faibijano je spriječio bruku, sa dva gola u drugom poluvremenu.

Ivica Dragutinović igrao je 90 minuta za Sevilju.

Viljareal se zahuktao u posljednje vrijeme, ali mu i dalje ne ide na gostovanjima. Poražen je u Hihonu od Sportinga minimalnim rezultatom.

Ipak, svi mečevi 12. kola biće u sjenci duela između Barselone i Reala, koji je na programu u nedelju od 19 sati.