JSL: Rad udaljio "lale" od titule

Fudbaleri Rada savladali su Vojvodinu sa 1:0 i tako drugim trijumfov u sezoni napravili veliki korak ka opsatnku u Super ligi.

JSL: Rad udaljio "lale" od titule Izvor: MONDO

Novosađani su se poslije neuspjeha u 13. kolu još više udaljili od prvog mjesta i želje da mogu do treće titule u istoriji kluba.

Napredak je golom u posljednjim trenucima meča u Kruševcu pobijedio Jagodinu sa 2:1.

Meč na Banjici odlučen je u 57. minutu. Kizito je izgubio loptu, Rad brzo organizovao lepu akciju, koju je preciznim udarcem, sa oko 15 metara iskosa sa desne strane, završio Andrija Kaluđerović.

Obje ekipe su u 42. minutu ostale su sa po deset igrača. Sudija Slobodan Veselinović iz Valjeva, na signalizaciju pomoćnika, prestrogo je u 42. minutu isključio fudbalera Rada Aleksandra Petrovića i igrača Vojvodine Janka Tumbasevića zbog koškanja u šesnaestercu "građevinara".

"Lale" su veliku priliku za izjednačenje propustile u 68. minutu. Slaven Stjepanović bio je u prodoru, nanizao nekoliko igrača Rada, zatim odložio loptu do Dragana Mrđe, koji je šutirao i kada su svi vidjeli loptu u mreži pojavio se Bojan Mališić i ispucavanjem lopte u polje spasio gol Rada.

"Građevinari" su imali dve odlične šanse da riješe pitanje pobjednika. Prvo je u 75. minutu Kaluđerović izašao "jedan na jedan" sa Željkom Brkićem, ali je reprezentativni golman Vojvodine izašao kao pobjednik, a samo minutu kasnije zaustavio je i šut Jovana Radivojevića.

Posljednju priliku za izjednačenje propustio je Ivan Gvozdenović. Njegov pokušaj poslije kornera odlično je zaustavio Branislav Danilović.

Utakmicu na Banjici, odnosno fudbalere Vojvodine Dušana Tadića, Danijela Aleksića i Slobodana Medojevića, pored 1000 gledalaca, posmatrali su i skauti iz Španije.

Gol odluke pod "Bagdalom" postigao je Nigerijac Jao Antvi u 89. minutu.

Kruševljane je do prednosti, već u trećem minutu, volej udarcem sa oko 20 metara doveo Leandro. Nisu se domaćini dugo radovali, jer je nepunih 120 sekundi kasnije Jagodina preko Milana Bojovića realizovala kontranapad.

Pred kraj prvog poluvremena povrijedio se Perica Ognjenović, tako da je Mladen Dodić bio prinuđen da napravi izmjenu.

Izvještaje sa ostalih utakmica 13. kola pročitajte OVDJE.

Izvještaj sa 137. vječitog derbija pročitajte OVDJE.