SERIJA A: Proradio Huntelar, Milan drugi

Zaboravljeni i skoro otpisani Klas-Jan Huntelar "u minut do 12" podsjetio je i sebe i druge da umije da postiže golove!

SERIJA A: Proradio Huntelar, Milan drugi  Izvor: MONDO

Sa dva u razmaku od 60 sekundi osigurao je Milanu četvrtu uzastopnu pobjedu u Seriji A.

Do 89. minuta u Kataniji bilo je 0:0, a onda je 26-godišnji Holanđanin dva puta pogodio mrežu za minut i pogurao rosonere na drugo mjesto Serije A, iza Intera, a ispred Juventusa - 0:2 (0:0).

Huntelar je tek osmi put od kada je ljetos došao iz madridskog Reala, dobio šansu da zaigra u crveno-crnom i postigao treći, a potom četvrti gol. Milanistima je ovo bila deveta utakmica u Seriji A bez poraza, a posljednji su doživjeli 23. septembra u Udinama.

Milan naredno kolo dočekuje sa sedam bodova manje od lidera Intera, a bodom više od Juventusa.

Katanija je ostala bolja samo od Sijene, koja ima šest bodova na začelju, dok "slonovi" sa Sicilije imaju tri više i seriju od šest mečeva bez pobjede, tokom koje su četiri puta poraženi.

Huntelar je do ovog meča već "bio viđen" kao fudbaler koji će otići sa San Sira, a ostaje pitanje da li će ga ova dva gola i možda još neki u narednom periodu spasiti transfera u neki drugi klub.