Bajernu malo "salatara"

Pehar njemačkog kupa vratio se u Bavarsku - Bajern Minhen nakon penala slavio u finalu protiv Borusije Dortmund i stigao do duple krune.

Prvi put nakon 17 godina, penali su odlučili osvajača Kupa Njemačke.

Fudbaleri Bajerna iz Minhena osvojili su duplu krunu - poslije prvenstvenog, u vitrine su smjestili i trofej Kupa.

4:3 Daglas Kosta

Prošle sezone Volfsburg je nakratko prekinuo dominaciju Bajerna i prigrlio trofej, a Bavarci su danas osvojili treći pehar u posljednje četiri godine, ukupno 18. u istoriji, i to trijumfom protiv najvećeg rivala, Borusije iz Dortmunda 4:3 nakon penala.

Tragičari kod "milionera" bili su Sven Bender i Sokratis Papastatopulos. Prvi je pogodio stativu, a drugi promašio cijeli gol. Srećom po Bajern, promašaj Jošue Kimiha bio je bezbolan.

Ipak, Bajern Minhen i Borusija iz Dortmunda razočarali su 74.322 navijača na Olimpijskom stadionu u Berlinu. Odigrali su neprepoznatljivo loše, potpuno atipično za dvije najbolje ekipe Njemačke posljednjih godina.

Tokom blijedih 90 minuta navijači koji su ispunili berlinski stadion skoro do posljednjeg mjesta nisu vidjeli skoro ništa.

Prvo poluvrijeme nije donijelo pretjerano zanimljiv fudbal. Bajern je držao loptu, imao terensku inicijativu, ali nije bilo izbiljnijih prilika pred golom"milionera". S druge strane, Borusija nije uputila niti jedan šut ka protivničkom golu u prvih 30 minuta, kasnije se malo probudila, ali nedovoljno da zaprijeti.

Daglas Kosta šutirao je tri puta ka golu Romana Burkija, više nego cijeli tim iz Dortmunda za 45 minuta!

I u nastavku ista slika. Tek poneki bljesak, akcija, pokušaj… Premalo da se priđe protivničkom golu, a kamoli zatrese mreža.

Robert Levandovski odigrao je 100. meč za Bajern u svim takmičenjima.

Uslijedili su produžeci, inače specijalnost Borusije, koja je u svoju korist riješila pet od prethodnih šest mečeva u dodatnih 30 minuta. Ipak, ovaj put "milioneri" su ostali praznih šaka.

U 104. minutu veliku priliku imao je Henrik Mkitarijan, koji je ove sezone bio strijelac u svim mečevima kupa! Ipak, lopta je nakon njegovog šuta završila pored desne stative.