Nekad: Miha i Žuninjo, danas: Dimitri Paje

Francuski reprezentativac postigao golčinu protiv Kameruna. I to u 90. minutu, za pobedu.

Da je Dimitri Paje najbolji izvođač slobodnih udaraca na kontinentu?

Onima koji bi i do ponedeljka odgovorili "DA", verovatno treba dodati i 39 hiljada navijača koji su večeras uživo u Nantu videli majstoriju ofanzivca Vest Hema.

Fenomenalni Paje pogodio je u 90. minutu, u stilu najvećih majstora "slobodnjaka", kakvi su devedesetih bili Siniša Mihajlović, Žuninjo Pernambukano, Đanfranko Zola, Roberto Karlos ili njegov brazilski prethodnik Branko.

Lopta je letela dugo i čudesno. Fabris Ondoa nije imao šansu.

...

Ovom majstorijom, Paje je postavio konačnih 3:2.

Francuzi su prethodno vodili 1:0 (Matuidi) i 2:1 (Žiru), ali su Vensan Abubakar i Čupo Moting dva puta uspevali da izjednače.

Zanimljivo je da je napadač Šalkea ispisao na semaforu 2:2 (2:1) samo dva minuta pre lepotice Pajea, potencijalno velike zvezde predstojećeg Evropskog prvenstva.

U sklopu priprema za to takmičenje, večeras je odigrana i utakmica Švedska - Slovenija i završena je bez golova.