PRIMERA: Atletiko slavio u Sevilji

Pobeda vredna Lige šampiona. Fudbaleri Atletiko Madrida osvojili su tri boda malo pre ponoći u subotu, sa kojima su pobegli Sevilji na pet bodova.

PRIMERA: Atletiko slavio u Sevilji Izvor: MONDO

U derbiju 29. kola Primere, Atletiko je slavio na "Pichuanu" sa 2:1 (1:0) i učvrstio se na četvrtom mestu, koje garantuje učešće u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Gosti su poveli preko Maksija Rodrigeza u 19. minutu. Odmah po povratku na teren posle odmora, izjednačio je Dijego Kapel u 48. minutu, što je oduševilo domaće navijače.

Medjutim, ono što je usledilo nije im se nimalo dopalo. Prvo je Kun Aguero zatresao mrežu u 57. minutu za 1:2, a potom rezervista Enco Mareska, taman što je ušao u igru, dobio direktan crveni karton i ostavio ekipu Sevilje da juri rezultat sa desetoricom.

Atletiko sada ima 50 bodova, Sevilja i Espanjol po 45.

Majorka je na Balearima, bez Ibagaze, Basinasa i Baljestreljosa pobedila Deportivo, golom Aranga u 23. minutu.

Napadač sredine terena iz Venecuele postigao je lep gol iz slobodnog udarca. To je Arangu 11. gol u sezoni i najzaslužniji je što se tim sa Palma de Majorke ove sezone ne "grči" u La Ligi.

Sa ova tri boda Majorka se popela na deseto mesto Primere i može mirnije da čeka finiš prvenstva, što neće biti slučaj sa Deporom. Tim sa "Riazora" nalazi se na 14. mestu, sa svega dva boda više od timova koji su u zoni ispadanja.

S tim što svi ostali tek treba da odigraju svoje mečeve u nedelju.