Hames odveo Kolumbiju u četvrtfinale

"Kafeterosi" pobedili Paragvaj, SAD deklasirale Kostariku na početku drugog kola "Kopa Amerika Sentenario".

Reprezentacija Kolumbije prvi je četvrtfinalista "Kopa Amerika Sentenario", koji se održava u SAD.

Hames Rodrigez oporavio se od povrede ramena, zadobijene u premijernom meču protiv domaćina i golom i asistencijom doneo Kolumbijcima pobedu nad Paragvajem - 2:1 (Baka 12, Rodrigez 30 - Ajala 71).

Tim argentinskog stručnjaka Hozea Pekermana nedostižan je na prvom mestu A grupe sa svih šest bodova, SAD imaju tri, a Paragvaj i Kostarika po jedan.

Pogledajte najzanimljivije detalje sa stadiona u Pasadeni, uključujući "evrogol" Viktora Ajale za konačnih 2:1!

Amerikanci su se iskupili za poraz u prvom kolu, tako što su u Čikagu deklasirali Kostariku rezultatom 4:0 (3:0).

Veteran Klint Dempsi otvorio je seriju golova u 9. minutu sa "bele tačke", a posle su pogađali Džons u 37, Vud u 42. i Zusi u 87. minutu.

Remi protiv Paragvaja u poslednjem kolu biće dovoljan za prolaz Jirgenu Klinsmanu i njegovim izabranicima.

U noći između srede i četvrtka igraće se mečevi B grupe: Brazil - Haiti, Ekvador - Peru.