Kolumbija se namerila na Brazil...

Ako Brazil pobedi ili igra nerešeno protiv Perua, gledaćemo južnoamerički derbi u četvrtfinalu Kopa Amerika između "karioka" i Kolumbije.

Amerika je morala da pobedi, Kolumbija nije...

Domaćin Kopa Amerika u poslednjem kolu Grupe A pobedio je Paragvaj 1:0 i izborio nastup u četvrtfinalu. Što je još važnije, selekcija SAD zauzela je prvo mesto i verovatno će u borbi za polufinale preskočiti Brazil. Na njih će, kako sada stvari stoje, Kolumbija. Koja je posle dve pobede dozvolila luksuz da izgubi od Kostarike 2:3.

Gol odluke u Filadelfiji postigao je Klint Dempsi u 27. minutu. Paragvaj je imao više od igre i bolje prilike, ali je napadač Amerike odlično reagovao na povratnu loptu i postigao gol vredan, ispostaviće se, pobede i četvrtfinala. SAD je meč završio sa deset igrača jer je zbog drugog žutog kartona isključen Jedin.

SAD

Na meču između Kolumbije i Kostarike bilo je čak pet golova.

Kostarika se kasno probudila i ova pobede joj nije dovoljna za nastavak takmičenja. Venegas je postigao prvi pogodak već u drugom, a samo četiri minuta kasnije izjednačio je defanzivac Kolumbije i Frenk Fabra. Isti fudbaler bio je strelac i narednog gola, ali je ovaj put pogodio sopstvenu mrežu.

Kostarika je prednost sa poluvremena 2:1 uvećala u 58. minutu golom Borgesa, ali je Kolumbija preko Morena u 73. vratila duh neizvesnosti u meč.

TABELA: SAD 6, Kolumbija 6, Kostarika 4, Paragvaj 1.