JSL: Topla zima pod Bagdalom, Jao ga Vojvodini

Golovima Binića i Jaoa, Napredak pobijedio Vojvodinu 2:0 na zatvaranju jesenje sezone. "Lalama" je to bio treći uzastopni poraz.

JSL: Topla zima pod Bagdalom, Jao ga Vojvodini Izvor: MONDO

Silaskom sa scene pod Bagdalom igrača Napretka i Vojvodine spuštena je zavjesa na jesenju fudbalsku pozornicu u Srbiji.

U posljednjem prvenstvenom meč u 2009. godini Kruševljani su savladali Novosađane golovima Vladana Binića u 41. minutu i Antvi Jaoa u 72. - 1:0 (1:0).

Poslije serije od pet uzastopnih poraza, "čarapani" su ostvarili drugu pobjedu u posljednja tri kola. Uspjehom u duelu sa Vojvodinom preskočili su čak četiri rivala u borbi za opstanak i stigli do 11. mjesta. Doduše, imaju isti broj bodova kao i BSK i Mladi radnik (po 16), ali i najbolju gol-razliku.

S druge strane, Novosađani su prvi dio sezone završili sa tri uzastopna poraza. Još ranije su utihnule njihove šampionske ambicije, međutim, nisu se nadali da će na polovini trke zaostajati čak 13 bodova za drugoplasiranim Partizanom, odnosno 16 za jesenjim prvakom, Crvenom zvezdom.

Domaćin je pod Bagdalom mogao da povede poslije pola sata igre. Mitar Peković je oborio Jaoa u kaznenom prostoru i sudija Boško Jovanetić je pokazao na bijelu tačku. Binić je izveo penal, slabo, po zemlji, golman Željko Brkić je prozreo njegovu namjeru i loptu uhvatio "živu".

Binić se iskupio u 41. minutu. Izmakao je pažnji odbrane gostiju, "uhvatio dropku" sa sedam-osam metara iskosa sa desne strane i precizno gađao u suprotni ugao Brkićevog gola - 1:0.

Strijelac prvog gola je započeo akciju kod drugog - centrirao je sa desnog krila, Vladimir Krnjinac je prihvatio loptu i idealno uposlio Jaoa, a internacionalac iz Gane je sa tri-četiri metra ubacio loptu u mrežu - 2:0.