Bufon operisao koljeno, možda će morati i Pepe

Golman Juventusa operisao je meniskus u nedelju, a nije nemoguće da će sličnom zahvatu biti podvrgnut i Portugalac iz Reala.

Bufon operisao koljeno, možda će morati i Pepe Izvor: MONDO

Povrede koljena muče vrhunske fudbalere ove jeseni, a posljednja dvojica igrača koji su se suočili sa ovom nezgodnom povredom su Pepe iz Reala i Đanluiđi Bufon iz Juventusa.

Golman Juvea operisao je u nedelju koljeno i očekuje se da će se na terenu naći već za mjesec dana, što je relativno kratak period oporavka za operaciju meniskusa. Italijanski klub saopštio je da je zahvat trajao oko deset minuta.

Bufon je bol u koljenu osjećao posljednjih mjesec dana, ali se trudio da sačeka zimsku pauzu u prvenstvu Italije. Juventus je u subotu izgubio od Barija sa 3:1, a Bufon je bio na golu.

U subotu je igrao i Pepe, a po svemu sudeći nastup protiv Valensije koštao ga je povrede...

Poslije sudara sa napadačem Valensije Davidom Viljom u 45. minutu, Pepe je povrijedio koleno i morao je na preglede, a rezultati će pokazati koje je težine ta povreda i da li je neophodna operacija.

Real je golom Ezekijela Garaja u 83. minutu pobijedio Valensiju na "Mestalji" sa 3:2 i zadržao korak za vodećom Barselonom, koja ima pet bodova više, ali i meč više od Madriđana.

Pepe je u Real došao 2007. godine, kao fudbaler Porta za 30 miliona evra.