Aršavin nastavio da teroriše Liverpul

Pobjedom na Enfildu, Arsenal se uključio u trku za titulom i sada sa utakmicom manje zaostaje tri boda za Junajtedom, a šest za Čelsijem.

Aršavin nastavio da teroriše Liverpul Izvor: MONDO

Poslije derbija 16. kola Premijer lige, jedan tim vratio se u trku za titulom prvaka Engleske, a drugi je (ukoliko to od ranije nije bilo očigledno) definitivno iz nje ispao.

Na Enfildu: Liverpul - Arsenal 1:2 (1:0)!

Prvi put od oktobra 2004. godine, londonski tim pobijedio je u domu Liverpula i sa nova tri boda probio se na treće mjesto na tabeli Premijer lige, gdje Mančester junajted sada ima samo tri, a Čelsi šest više.

Ipak, Arsenal ima meč manje u odnosu na vodeći tandem i izvijesno je da bi pobjedom i u tom duelu upotpunio ionako zanimljivu borbu za naslov prvaka, koji se na Emiratima čeka od 2004. godine.

U toj trci ni ne nazire se posljednji od članova "velike četvorke", Liverpul, koji je ostao ne svega tri pobjede u posljednjih 15 mečeva u svim takmičenjima!? Poslije 80 utakmica na Enfildu, Liverpul je izašao sa terena poražen kada je vodio na poluvremenu, a posljednji tim koji ih je dobio "iz keca" bio je takođe Arsenal.

Golom Dirka Kujta poslije velike greške Almunije u 41. minutu, Liverpul je oborio sopstveni rekord i upisao 19. meč u nizu na kojem je postigao gol u ulozi domaćina u Premijer ligi. Bila je to treća velika šansa za Stivena Džerarda, Fernanda Toresa i ostale u nedelju popodne i krunisanje bolje igre domaćih u prvih 45 minuta.

Ipak, u drugom poluvremenu najniži i najbrži tim lige drastično je preokrenuo odnos snaga na terenu, a u preokretu je Arsenalu svesrdno pomogao desni bek "redsa", Glen Džonson.

On je prvo u 50. minutu poslao loptu u svoju mrežu, prilično trapavo i nerezonski, a osam minuta kasnije propustio je priliku da pukim ispucavanjem jednog centaršuta prekine akciju Arsenala. Potezom koji nije predstavljao ni start, ni prijem, ni izbacivanje lopte, omogućio je Rusu Andreju Aršavinu da udarcem iz prve sa 16 metara postigne evro-gol za 1:2!

Arša je kaznio Džonsona pogotkom od stativu. Pepe Reina nije imao šanse da odbrani to. Aršavin je prošle sezone na Enfildu postigao sva četiri gola svog tima u remiju od 4:4.

Liverpul u drugom poluvremenu gotovo da nije imao šansu za gol i zasluženo je poražen, šesti put u 16 kola, tako da ostaje na sedmoj poziciji, van mjesta koja vode u Evropu.

Arsenal je protiv velikog rivala prekinuo ružnu seriju od četiri poraza u posljednjih šest mečeva u Premijer ligi, Liga kupu i Ligi šampiona.