Atletiko se vratio u borbu za opstanak

Viljareal u 90. minutu došao do pobjede na Kalderonu (2:1). Nakon dva uzastopna remija kod kuće, Sevilja pobijedila u Hihonu - 1:0.

Atletiko se vratio u borbu za opstanak Izvor: MONDO

U sezoni 2008/09, Atletiko Madrid i Viljareal borili su se za mjesto koje vodi u Ligu šampiona i pobijedio je prvi tim.

U sezoni 2009/10, iste ekipe bore se da pobjegnu iz zone ispadanja i za sada pobjeđuje Viljareal.

Golom Hozebe Ljorentea Etćarija u 90. minutu, Viljareal je došao do pobjede na Visente Kalderonu (2:1) i nanio Atletiku sedmi poraz ove sezone.

Taman su se crveno-bijeli oporavili od katastrofalnog starta La Lige, zabilježili dvije pobjede u nizu, kada su se vratili na staro: poveli su u 37. minutu golom Sabrose, a potom sve uprskali u nastavku meča.

Prvo je David Fuster, tek drugim golom u karijeri za Viljareal izjednačio (49. minut), a onda malo prije kraja meča, Bask Ljorente šokirao Kalderon - 1:2 i peta pobjeda "podmornice" u posljednjih sedam kola.

Stvari postaju sve bolje za Viljareal kako vrijeme odmiče, jer su Primeru počeli sa tri remija i četiri poraza, a sada već napreduju ka mjestima koja vode u Evropu naredne sezone.

Sevilja je u Hihonu uradila ono što nije na prethodna dva meča u ligi na svom terenu. Da pobijedi.

Poslije dva uzastopna remija na Pichuanu, protiv Valjadolida i Malage, Sevilja je osvojila tri boda i to zahvaljujući golu Frederika Kanutea u 9. minutu: Sporting - Sevilja 0:1.

Da je dobila samo jednog od dva rivala prije Sportinga, Sevilja bi poslije 14. kola imala svega dva boda manje od Reala. Takođe, da su iskoristili ulogu favorita u mečevima sa Valjadolidom i Malagom, Andalužani bi sada bili na diobi drugog mjesta.

MAJORKA KONAČNO DOBILA U GOSTIMA

Majorka je klasičan "domaćinski" tim, jer je jedina, uz Barselonu i Real, ostvarila svih sedam pobjeda kod kuće. Međutim, ekipa sa Baleara je ostvarila i prvi uspjeh na gostovanjima i domogla se petog mjesta.

Timu Gregorija Mancana bio je dovoljan pogodak Kastra u 61. minutu da uknjiži tri boda u Pamploni protiv Osasune.

Rasing iz Santandera je poslije ubjedljive pobjede na gostovanju Espanjolu (4:0), zabilježio još jednu "trojku". Savladao je već "otpisani" Herez (3:2) i pridružio se velikoj grupi timova sa po 13 bodova.

Pored utakmica 14. kola Primere, još jedna fudbalska vijest dolazi iz Španije, preciznije, sa La Romarede.

Saragose je otpustila Marselinja Garsiju poslije tri uzastopna poraza, od kojih je posljednji doživljen u subotu od Atletik Bilbaoa (1:2).

Predsjednik kluba Eduardo Bandres poručio je da su "jedino rezultati mjerilo uspjeha", podsjetivši da je Saragosa u dosadašnjem dijelu sezone ostvarila samo tri pobjede i nalazi se na 17. mjestu Primere sa 12 bodova.

Garsija je u Saragosu došao u maju prošle godine, a prije toga je trenirao Rasing Santander, Sporting iz Hihona i Rekreativo.

Do konačne odluke o nasljedniku Garsije, ekipu će predvoditi dosadašnji pomoćni trener Hose Aurelio Gaj.