Seltik se sabrao, Albanci utišali Budimpeštu!

Tim iz Glazgova ipak uspeo da eliminiše najprijatnije iznenađenje kvalifikacija sa Gibraltara. Ferencvaroš na penale ispao od naknadno ubačenog Partizanija!

Prštalo je u sredu na terenima širom Evrope!

Učesnici kvalifikacija za Ligu šampiona odigrali su nekoliko zaista uzbudljivih utakmica, posle kojih smo saznali imena svih učesnika 3. runde kvalifikacija.

Uzbudljiva noć počela je u Kazahstanu, gde je prošlosezonski učesnik grupne faze izborio plasman u četvrtom minutu nadoknade: Astana - Žalgiris 2:1 (prvi meč 0:0)

Reprezentativni vezista Nemanja Maksimić i naš golman Nenad Erić odigrali su ceo meč za domaćina, koji je eliminisao litvanskog prvaka pogocima Marina Aničića, defanzivca rođenog 1989. godine u Bosni i Hercegovini.

I Đorđe Despotović, četvrti član balkanske kolonije u Astani, zaigrao je u 72. minutu, sa "desetkom" na leđima.

Gosti su imali svoju šansu, aktivan rezultat od 57. minuta (strelac Elivelto), ali nisu izdržali do poslednjeg zvižduka. U napadu litvanskog tima 85 minuta je u igri proveo Andrija Kaluđerović, dok je Matija Ljujić zamenio strelca u 78.

Kako je počelo, veče je i nastavljeno.

Dinamo Zagreb veoma se namučio da bi eliminisao Vardar pobedom 3:2, na oproštaju 25 miliona plaćenog Marka Pjace, dok je u našem severnom komšiluku viđeno najveće iznenađenje večeri.

Na stadionu Ferencvaroša, mađarski prvak je ugostio naknadno ubačenog albanskog predstavnika - i ispao!

Domaćin je poveo golom Zoltana Gere u 14. minutu iz penala, ali su gosti izjednačili autogolom Nemca Olivera Husinga u 44, za 1:1. Taj rezultat vodio je dvomeč u penale, koji su se i dogodili.

Mađarski tim iskoristio je samo jedan od četiri udarca sa bele tačke i promašajem Ekvardorca Kristijana Ramireza ispao iz kvalifikacija za Ligu šampiona. -

Istovremeno, u Škotskoj, Seltik je sprečio veliku senzaciju i posle poraza od gibraltarskog predstavnika Linkolna (0:1) uzvratio u skladu sa predviđanjima i mirnom pobedom 3:0 prošao u narednu fazu.

Osim Vardara, koji se oprostio od takmičenja u Zagrebu, Olimpija je večeras stala u red Ex-Yu ekipa koje su ispale u 2. kolu.

Ljulbljančani su u "ludom" dvomeču protiv slovačkog Trenčina izgubili prvu utakmicu kod kuće rezultatom 3:4, a večeras su pobedili u Žilini nedovoljnih 3:2. Jedan od strelaca za "zmajčeke" bio je i bivši igrač Zvezde Dejan Kelhar.