PREMIJER: Junajted pobijedio, Vidić strijelac

Vidić strijelac u pobjedi Junajteda protiv Vulvsa, Aston Vila izbila na treće mjesto, slavili još Bolton i Birmingem.

PREMIJER: Junajted pobijedio, Vidić strijelac Izvor: MONDO

Mančester junajted bar na jedan dan dijeliće prvu poziciju sa Čelsijem. "Crveni đavoli" savladali su na Old Trafordu Vulvse, rezultatom 3:0 i stigli do 12. prvenstvene pobjede.

Strijelac drugog gola za Junajted u 43. minutu bio je Nemanja Vidić. Srpski reprezentativac, prvi gol u sezoni, postigao je glavom poslije kornera koji je izveo Daron Gibson. Mančester je poveo preko Vejna Runija, koji je realizovao penal u 30. minutu, dok se Antonio Valensija upisao u strijelce u 66.

Trener gostujuće ekipe Mik Mekarti izveo je drugu ekipu, tako da je domaćinu posao bio olakšan. Nenad Milijaš nije bio ni na klupi Vulvsa.

Aston Vila je poslije Mančester junajteda pobijedila kao gost i Sanderlend. Ovim trijumfom tim sa Vila parka pretekao je Arsenal i izbio na treće mjesto, ali "tobdžije" imaju čak dva meča manje.

Pobede su u utorak zabeilježili još Bolton, protiv Vest Hema (3:1), i Birmingem protiv Blekburna (2:1).