Pjanić asistirao na debiju za Juve (FOTO+VIDEO)

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić upisao je asistenciju u debitanskoj utakmici u dresu Juventusa.

Na susretu drugog kola Internacionalnog kupa šampiona u Melburnu, novi vezni igrač crno-bijelih, koji su u utorak bili plavi, asistirao je za pobjednički gol protiv engleskog Totenhema.

Klub iz Torina je poveo već u petom minutu kad je mrežu "pijevaca" načeo Paolo Dibala, da bi 10 minuta kasnije nakon centaršuta Pjanića, Marokanac Mehdi Benatija povisio na 2:0.

...

Englezi su do kraja uspjeli da smanje u 67. minutu pogotkom Erika Lamele, a minut ranije vezista "zmajeva" je zamijenjen defanzivcem Đuliom Parodijem.

U prvom kolu turnira, Juve je poražen od domaće Viktorije iz Melburna poslije slabijeg izvođenja jedanaesteraca jer je u regularnih 90 minuta rezultat bio 1:1.