Gvardiolin Siti još bez pobede

"Građani" u Kini odigrali nerešeno sa Borusijom iz Dortmunda, u okviru Internacionalnog kupa šampiona.

Mančester siti pod vođstvom Pepa Gvardiole i dalje čeka prvu pobedu u pripremnom periodu, makar kada je reč o regularnih 90 minuta.

Nakon poraza od Bajerna (0:1) u Minhenu, "građani" su otputovali u Kinu na jedan od turnira Internacionalnog kupa šampiona. Duel sa Mančester junajtedom u Pekingu otkazan je zbog kiše i lošeg terena, a u četvrtak je Siti odmerio snage sa Borusijom iz Dortmunda.

Vođstvo im je u 79. minutu doneo Serhio Aguero, na asistenciju Davida Silve, da bi u sudijskoj nadoknadi vremena mladi Amerikanac Kristijan Pulišić postavio konačan rezultat - 1:1.

Pristupilo se izvođenju penala, a uspešniji su posle osam serija bili fudbaleri engleskog tima - 6:5.

Treba reći da su oba trenera obavila veliki broj izmena - Tomas Tuhel devet, a Gvardiola čak 11.

Sitiju do početka nove sezone predstoji još jedna pripremna utakmica, protiv Arsenala u Stokholmu 7. avgusta.