IKŠ: Dobar Liverpul i odlični PSŽ

Tim Jirgena Klopa sa Markovićem, bez Grujića bolji od Milana, šampion Francuske održao fudbalski čas Lesteru

Liverpul je ostvario pobedu nad Milanom (2:0) u meču Internacionalnog Kupa šampiona, koji je odigran u Santa Klari u Kaliforniji.

Jirgen Klop "promešao je karte" u odnosu na prethodni duel sa Čelsijem, a na terenu nije bilo Marka Grujića.

Srpski fudbaler je upravo na meču protiv "plavaca" zaradio potres mozga i završio u bolnici, jer se nije sećao žestokog udarca u glavu, zbog čega mu je preporučeno da miruje, pa je pitanje da li će biti spreman i za početak sezone u Premijer ligi.

Liverpul je nakon brojnih izmena koje su napravljene u poluvremenu (čak šest) uspeo tek u nastvaku da materijalizuje bolju igru.

Strelci za Liverpul bili su Divok Oriđi u 59. minutu, kao i Robert Firmino u 73. minutu meča.

Priliku da zaigra na duelu na Levis stadionu dobio je i Lazar Marković, i to u drugom poluvremenu.

Liverpul

U drugom meču Internacionalnog Kupa šampiona, koji je odigran u noći između subote i nedelje, Pari sen Žermen je ubedljivo slavio protiv Lestera - 4:0.

Šampion Francuske još jednom je pokazao da i pored odlaska najboljeg igrača Zlatana Ibrahimovića ima jaku ekipu.

Prvak Premijer lige "pregažen" je u Los Anđelesu pred 25.667 gledalaca. Golove za "svece" postigli su Edison Kavani, Nanitamo Žonatan Ikone, Lukas i Odson Eduard.

Najviše simpatija i aplauza pobrao je osamnaestogodišnji Nanitamo Žonatain Ikone, koji je odigrao maestralnu rolu.

Najpre je iznudio jedanaesterac, koji je Kavani pretvorio u gol u 26. minutu meča, a zatim je u finišu prvog poluvremena i on postigao gol. Mladi igrač Parižana tako je potvrdio da pogodak postignut protiv Real madrida na prethodnom duelu nije bio slučajnost.

PSŽ je još dva puta u drugom poluvremenu naterao kasprea Šmajhela da vadi loptu iz mreže. Lukas je pogodio u 64. minutu, a onda je Eduard u 90. stavio tačku na pobedu, četvrtu ukupno u pripremnom periodu, bez poraza.