Tomić: Znam šta traži Partizan...

Trener crno-belih posle novog lošeg rezultata ovog leta nagovestio da će podneti neopozivu ostavku.

Tomić: Znam šta traži Partizan... Izvor: MN PRESS

Ekipa Partizana nije prošla prvu prepreku na evropskoj sceni, potom je iz dva gostovanja na startu Superlige 2016/17, osvojila samo jedan bod.

Na remi sa Bačkom u Novom Sadu (0:0) nadovezao se poraz od Napretka u Kruševcu.

Crno-beli su tek u finišu utakmice postigli prvi gol ove sezone, preko Božinova sa "bele tačke". Prethodno nisu zatresli mrežu 387 minuta...

Ivan Tomić u izjavi za TV Arena sport odmah posle utakmice nije želeo da se "krije".

"J
ako loš početak sezone, niko se nije nadao ovakvim stvarima. Ostaje nam svima da se dobro zapitamo (kako dalje - prim.aut), pogotovo meni, jer ja sam trener, ja sam glavni i odgovorni za rezultate i preuzimam odgovornost. Znam šta traži Partizan i šta očekuju navijači koji su bodrili tim od prvog do 90. minuta. Strašno mi je krivo što im nismo vratili na pravi način".

Tomić je, prema nezvaničnim informacijama, nudio ostavku posle utakmice protiv Bačke, ali uprava kluba je nije prihvatila.

Da li će ovog puta biti dosledan u nameri da ode sa klupe voljenog kluba, nakon manje od osam meseci angažmana?

"
Svakako ću prvo pričati sa ljudima iz kluba i odluku koju budem doneo ću saopštiti njima. Znam šta znači Partizan, znam šta znače ovi rezultati... Sve mi je jasno i nema potrebe trošiti reči oko toga", nagovestio je Tomić da od idućeg vikenda i derbija protiv Vojvodine na domaćem terenu neće voditi ekipu.

Povodom utakmice na stadionu Pod Bagdalom, u kojoj su crno-beli uspeli samo da ublaže poraz (2:1), kratko je rekao.

"
Jako loš teren i prosto, utakmicu je prelomio taj diskutabilan penal (za 1:0 u 20. minutu - prim. aut). Nakon toga nismo iskoristili neke naše šanse".