Volfsburg, za koji nastupaju reprezentativci BiH Zvjezdan Misimović i Edin Džeko, na žrijebu 1/16 finala Lige Evrope izvukao Viljareal.
Njemački šampion će ukoliko potopi špansku "žutu podmornicu" u osmini finala da se sastane sa pobjednikom meča između ruskog Rubina iz Kazanja i izraelskog Hapoela iz Tel Aviva.
Poslije žrijeba za parove osmine finala Lige šampiona, u Nionu su izvučeni parovi 1/16 i osmine finala Lige Evrope, a jedan od derbija je dvoboj nedakašnjih evropskih prvaka Juventusa i Ajaksa.
Crno-bijeli iz Torina protiv crveno-bijelih iz Amsterdama, za koji nastupaju Miralem Sulejmani i Marko Pantelić, sigurno je poslastica kola, dok će Milan Jovanović, ako ostane u Standardu iz Liježa, na megdan austrijskom Red Bulu.
Ovo nije jedini susret bivših evropskih prvaka, jer će se za prolazak dalje boriti Hamburg i PSV Ajndhoven.
U nastavak takmičenja plasirale su se dvije prve ekipe iz šest grupa kojima su se priključili trećeplasirani timovi iz grupne faze LŠ Juventus, Volfsburg, Marsej, Atletiko Madrid, Liverpul, Rubin Kazanj, Unirea i Standard.
Finale će biti odigrano 12. maja u Hamburgu.
Pobjednici 12 grupa skupa sa četiri uspješnije trećeplasirane ekipe iz LŠ bili su smješteni u prvi šešir, dok je 12 drugoplasiranih i preostala četiri tima iz elitnog takmičenja stavljeno u drugi šešir.
Prvi šešir: Anderleht, Valensija, Hapoel Tel Aviv, Sporting, Roma, Galatasaraj, Red Bul Salcburg, Fenerbahče, Benfika, Šahtjor, PSV, Verder, Unirea, Juventus, Volfsburg, Marsej
Drugi šešir: Ajaks, Lil, Hamburg, Herta, Fulam, Panatinaikos, Viljareal, Tvente, Everton, Briž, Kopenhagen, Atletik Bilbao, Liverpul, Rubin Kazanj, Standard, Atletiko Madrid
Žrijeb je obavljen po pravilima da klubovi iz iste države ne mogu igrati međusobno, potom da klubovi iz iste kvalifikacione grupe ne mogu igrati međusobno, kao i da klubovi iz prvog šešira igraju revanš na svom terenu.
1/16 finala
1. Rubin - Hapoel
2. Atletik Bilbao - Anderleht
3. Kopenhagen - Marsej
4. Panatinaikos - Roma
5. Atletiko Madrid - Galatasaraj
6. Ajaks - Juventus
7. Briž - Valensija
8. Fulam - Šahtjor
9. Liverpul - Unirea
10. Hamburg - PSV
11. Viljareal - Volfsburg
12. Standard - Salcburg
13. Tvente - Verder
14. Lile - Fenerbahče
15. Everton - Sporting
16. Herta - Benfika
Osmina finala
1. POBJEDNIK 10 - POBJEDNIK 2
2. POBJEDNIK 1 - POBJEDNIK 11
3. POBJEDNIK 5 - POBJEDNIK 15
4. POBJEDNIK 16 - POBJEDNIK 3
5. POBJEDNIK 4 - POBJEDNIK 12
6. POBJEDNIK 14 - POBJEDNIK 9
7. POBJEDNIK 6 - POBJEDNIK 8
8. POBJEDNIK 7 - POBJEDNIK 13
(MONDO)