SENZACIJA: Dandalk izbacio BATE!

Kiprani i Česi do prolaza stigli u finišu utakmica, Dinamo iz Zagreba lagano do još jedne jeseni u Evropi. Senzacija se dogodila u Dablinu, gde je takmičenje završio BATE.

Belorusi, koji su prošle godine igrali Ligu šampiona (ušli preko Partizana), ove neće ni do plej-ofa!

Kao povlašćeni u žrebu dobili su "lakog" rivala iz Republike Irske, a onih ih je nadigrao. Ekipa sastavljena od isključivo domaćih igrača, uglavnom amatera, pobedila je u Dablinu 3:0 i tako stigla i prstigla prednost, koju je BATE imao iz prvog susreta (1:0).

Junak je Dejvid Mekmilan!

Momak rođen u glavnom gradu Irske postigao je dva gola u 44. i 59. minutu i obezbedio veliki uspeh klubu osnovanom 1903. godine. Benson je stavio tačku u 90 na sjajno veče Iraca.

U plej-ofu su još Dinamo Zagreb, APOEL i Viktorija Plzen! Tbilis ne žali mnogo, dok fudbaleri Rozenborga i Karabaga i te kako imaju za čim da tuguju. Minuti su ih delili od prolaza...

Šampion Azerbejdžana vodio je protiv Viktorije 1:0, imao rezultat za prolaz, jer je u Plzenu bilo 0:0, ali nije izdržao. Poklekao je u 85. minutu, kada je Mihal Krmančik postigao gol za Čehe. Domaćina je do prednosti doveo Makedonac Muarem Muarem u 29. minutu.

APOEL je bio pred eliminacijom, jer je u 90. minutu utakmice na Kipru protiv Rozenborga bilo 0:0. Norvežani su prvi meč dobili 2:1, ali onda se gostima sve srušilo. U sudijskoj nadoknadi primili su tri gola i oprostili se od Lige šampiona, a sreću u Evropi potražiće u plej-ofu za Ligu Evrope.

Golove za APOEL postigli su Janijotis (90+1), Vander (90+6) i De Visenti (90+9).

Dinamo iz Zagreba je protiv imenjaka iz Tbilisija odradio rutinski posao. "Modri" su posle 2:0 na Maksimiru i u Gruziji bili bolji 1:0. Gol odluke postigao je Marko Rog u osmom minutu.